reklama

Obostrzenia przedłużone o kolejny tydzień. Z małymi wyjątkami

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 14.04.2021 10:40, red
Minister zdrowia ogłosił nowe decyzje.
Obostrzenia przedłużone o kolejny tydzień. Z małymi wyjątkami

W środę (14.04) przed południem minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że wiele wskazuje na to iż apogeum zakażeń koronawirusem w ramach trzeciej fali prawdopodobnie już minęło, jest mniej nowych zakażeń, spada liczba zleceń na testy, ale teraz to apogeum przetacza się przez szpitale, gdzie trafiają osoby zakażone koronawirusem głównie tydzień i dwa tygodnie temu..

Dlatego rząd podjął decyzję o przedłużeniu obowiązywania dotychczasowych obostrzeń o kolejny tydzień - do 25 kwietnia. Wyjątkiem są przedszkola i żłobki, do których dzieci będą mogły wrócić już od 19 kwietnia. Dopuszczono również możliwość uprawiania sportu na zewnątrz w grupach do 25 osób, na obiektach sportowych.

Natomiast do 3 maja przedłużono restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych.

- Czy rząd rozważa regionalizację obostrzeń? - pytał jeden z dziennikarzy. - Jeśli w danym regionie liczba zakażeń spadnie poniżej 30 na 100 tys., wtedy będziemy myśleli o luzowaniu obostrzeń - mówi minister.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mgr Ahrańczyk, 15.04.2021 13:18

https://www.youtube.com/watch?v=f63MJ3IVfDo

Burakz wiejskiej , 14.04.2021 16:45

minister śmierci powinien zamknąć wszystkie mosty kładki i przejścia dla pieszych ponownie lasy zagajniki drużki rowerowe chodniki i ronda wjazd na batorego z krakowskiej od strony Kęt i samolot koło BP a najlepiej jakby ryj zamknął na wieki

pawelalfa, 14.04.2021 10:58

A na weekend majowy MILICJA szykuje zmasowane ataki na oddychających majowym powietrzem społeczność (pały, gaz itp.)