reklama

Radni zgłaszają zawiadomienie do prokuratury na burmistrza

, Polityka, Wiadomości, 13.04.2021 15:50, DK / GM
O co chodzi?
Radni zgłaszają zawiadomienie do prokuratury na burmistrza

Podczas posiedzenia komisji, która odbyła się w połowie lutego, radni rozpatrywali wniosek o sprzedaż nieruchomości (parkingu) przy ul. E. I K. Wojtyłów. Chodzi o niewielką część, w okolicy przychodni stomatologicznej, należącą do gminy. Radni PiS poparli wniosek i lada moment parking może zostać sprzedany w drodze przetargu. Opozycja ma spore obawy w tej sprawie.

Radni Mateusz Klinowski oraz Robert Malik obawiają się, że gmina może stracić duże pieniądze. Ich zdaniem, miasto może dobrze zarobić na parkingu, który „zwróci się” za około 5 lat.

Dlatego też radni złożyli zawiadomienie do prokuratury wadowickiej. Uważają, że burmistrz może w tej sytuacji działać na szkodę gminy.

- Sprzedaż działki, która ma nieustalone granice, może doprowadzić do tego, że cena uzyskana w przetargu nie będzie odpowiednio wysoka – mówi radny Mateusz Klinowski, były burmistrz Wadowic.

- Mnie dziwi, że radni którzy są rodowitymi wadowiczanami, w ogóle nie reagują. Gmina na tej działce może zarobić. Taki parking zwróci się nam po około 5 latach. - dodaje radny Robert Malik.

Poniżej wypowiedź obu radnych.


Jak potoczy się dalej sprawa ewentualnej sprzedaży parkingu i zawiadomienia do prokuratury? Będziemy informować.

A poniżej wyniki głosowania w sprawie wniosku o sprzedaż parkingu.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy