Nowi policjanci rozpoczęli służbę

, Na sygnale, Wiadomości, 11.03.2020 12:40,
Po trzech nowych mundurowych trafiło do komend w Wadowicach i Oświęcimiu.
Nowi policjanci rozpoczęli służbę
10 marca br. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie 45 nowo przyjętych policjantów, w tym 10 kobiet. To pierwsze przyjęcie do służby w tym roku. Trzech nowych policjantów zostało przydzielonych do Komendy Powiatowe w Wadowicach.

Ślubowanie odebrał nadinsp. dr Krzysztof Pobuta - Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie. Generał pogratulował nowo przyjętym i życzył powodzenia oraz wytrwałości w pracy zawodowej. Jednocześnie szef małopolskich policjantów podkreślił, że służba w Policji to honor i zaszczyt, ale także pasja, od której można się uzależnić. Komendant złożył także podziękowania rodzinom funkcjonariuszy. Do młodych adeptów sztuki policyjnej przemówił również ks. prof. Norbert Pikuła. Duchowny życzył funkcjonariuszom, „aby służba zawsze była ich pasją i radością życia, a czyhające niebezpieczeństwo nigdy ich nie dotknęło”.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 45 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej z nich trafiło do Krakowa – 7 osób zasiliło szeregi Komendy Wojewódzkiej Policji. Również Komenda Miejska Policji w Krakowie zyskała 6 nowych funkcjonariuszy.

Zasilone zostały także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. 4 nowych funkcjonariuszy trafiło do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W jednostkach Policji w Zakopanem, Wadowicach, Oświęcimiu, Olkuszu służbę rozpocznie po 3 nowych funkcjonariuszy. Komendy Powiatowe Policji w Chrzanowie, Wieliczce, Nowym Targu, Limanowej oraz w Gorlicach i w Bochni zyskały po 1 młodym adepcie sztuki policyjnej. Natomiast powiat dąbrowski zasili 2 policjantów. Do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie trafiło 5 funkcjonariuszy, a w Komendzie Miejskiej w Nowym Sączu rozpocznie pracę 3 policjantów.

Aktualnie w garnizonie małopolskim jest zatrudnionych 7764 funkcjonariuszy Policji, 6514 mężczyzn i 1250 kobiet.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi. Zachęcamy do składania podań. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji lub pod numerem telefonu 12-6154068, email: [email protected], jak również można je uzyskać osobiście w KWP w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109, bud. 9, w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy