reklama

Od czwartku zamknięty basen i biblioteki w Andrychowie, odwołane imprezy

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 11.03.2020 11:30,
Ważne informacje z Andrychowa.
Od czwartku zamknięty basen i biblioteki w Andrychowie, odwołane imprezy
Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak zdecydował o zamknięciu od czwartku (12.03): krytego basenu, biblioteki oraz wszystkich placówek kulturalnych. Zdecydował również o odwołaniu planowanych imprez kulturalnych CKiW (do końca marca lub do odwołania).

Dodajmy, że od poniedziałku 16 marca - decyzją rządu - zamknięte będą wszystkie szkoły i przedszkola w całym kraju. W najbliższy czwartek i piątek nie będą się odbywać lekcje - szkoły mają zorganizować zajęcia świetlicowe.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 15.03.2020 11:48

Specjalnie dla obywateli Jiczyna wraz z serdecznymi życzeniami mniejszej ilości jadu, albowiem wysoki poziom aktywacji układu walki i ucieczki istotnie obniża sprawność układu immunologicznego: https://www.mp.pl/covid19/covid19-kompendium/228535,covid-19-aktualny-stan-wiedzy

Zakolog, 15.03.2020 10:55

Cześć rumcajs – propagandystko, dostrzegam u Ciebie duży wpływ telewizji z TVPiS na czele. Flekujesz kolegę FeelFree-ja, a On pisze czystą prawdę! Jeśli chcesz pozyskać jakąś zbliżoną do wiedzy prawdę, to polecam portal „Medycyny praktycznej”. Tam zespół profesora Szczeklika na bieżąco aktualizuje stan wiedzy o tym wirusie.

rumcajs, 15.03.2020 01:22

@FeelFree Masz nieaktualne dane. Twoje wypowiedzi są beznadziejne. Socjalisto.

FeelFree, 14.03.2020 00:10

@rumcajs i Zakolog. Proponuję się obecnie zająć czymś pożytecznym, woj. małopolskie ma na ten moment najwięcej zachorowań w Polsce.

Zakolog, 13.03.2020 22:10

@rumcajs – ja na pewno wredny jestem, ale nie całkiem głupi, przecież nie pójdę do kina, aby samego siebie oglądać. Bardziej brakuje mi krytej pływalni, co to ją Tomek zamknął. A co gorsze te dwa pawiany z Wadowic i Kęt, od razu Tomka zmałpowały i teraz nie mam się gdzie umyć.

rumcajs, 13.03.2020 20:32

@Zakolog szkoda że kina zamknęli, bo ciekawa propozycja dla Ciebie jest w kinie: film Hejter.

Zakolog, 11.03.2020 21:36

A ja widzę, iż jest duża potrzeba przeprowadzenia mini wykładu z wirusologii. A ponieważ tylko mój nick kończy się na -log-, a Tomek Wam tego nie powie, tylko będzie zamykał co tylko się da, to spróbujmy – może ktoś jeszcze się dołączy ? W naszym DNA prawie 20% to wirusy, które nabyliśmy na drodze ewolucji. Oczywiście te „nasze” wirusy są sprytnie zaciśnięte w tej podwójnej helisie i nie mogą być odczytywane przez rybosomy, czyli nie mają żadnego wpływu na budowę i rodzaj komórek, z których jesteśmy zbudowani. Ale oprócz tych „naszych” niestety są jeszcze inne, które mogą nam solidnie dopiec. I właśnie w ten sposób Natura selekcjonuje i przeprowadza swój dobór naturalny. Nas w tej chwili interesują szczególne dwa, czyli A/H1N1v i dzisiejszy koronawirus o tak dziwnej nazwie, że nie chce mi się jej szukać. Dlaczego te dwa ? Ponieważ wykazują szczególne powinowactwo do naszej tkanki płucnej i są wstanie w krótkim czasie doprowadzić do całkowitej niewydolności oddechowej. Po prostu skolonizują nasze płuca , zrobią nam spore krwawe dziury i doprowadzą do obrzęku płuc. A jak się pewnie domyślacie bez płuc, a precyzyjniej bez wymiany gazowej zachodzącej w nich, trudno jest żyć. Ale to nie koniec złych wieści, najgorsze jest to, iż do dziś nie mamy skutecznego lekarstwa. W tym momencie jakiś bystry lekarz rodzinny powinien zawołać, korzystając z zasobu leksykalnego komentatora „dwie gwiazdki” - co ty żakolog debilu bajki opowiadasz, przecież mamy Tamiflu i w przypadku świńskiej grypy przepisywałem go na tony, a chłopaki z koncernu Roche nawet mi wycieczkę ufundowały. Niestety nasz lekarz będzie miał tylko trochę racji, ponieważ ten słynny lek, powoduje tylko ograniczenie namnażania wirusa i to w stosunkowo niewielkim stopniu. Dlatego jedyną metodą leczenia w ciężkich przebiegach jest respirator, który nawet nie leczy, tylko daje cenny czas na wytworzenie naszej odporności. Inną bardzo skuteczną metodą wydłużania czasu, jest ECMO, ale na tę metodę w warunkach pandemii specjalnie bym nie liczył. A ponieważ w naszej ochronie zdrowia ilość respiratorów jest ograniczona i możecie się nie załapać, to w tym przypadku, ale zalecam tylko w tym, należy bezwzględnie posłuchać burmistrza Żaka !

rumcajs, 11.03.2020 19:04

Widzę że sami epidemiolodzy w komentarzach.

",,**,,", 11.03.2020 17:56

Od poniedziałku zamykają wszystkie galerie i markety, zakaz jazdy busami i autobusami, Od jutra zamykaja wszystkie Kościoły. Tam jest plejada wirusow.

",,**,,", 11.03.2020 17:54

Zakolog i FeelFree dwa debile się podniecają, jak dzieci w przedszkolu.

FeelFree, 11.03.2020 16:48

Z jeszcze bardziej ostatniej chwili ! W trybie samouchwały nadzwyczajnej burmistrz Żak, w trosce o zdrowie wszystkich członków Rady Miejskiej i bezpieczeństwo Żakogrodu wprowadził w trybie natychmiastowym zakaz spotykania się radnych i kontaktowania w jakikolwiek sposób z Urzędem Miasta, między sobą a w szczególności z nim samym, aby uniknąć potencjalnych ataków hybrydowych sabotujących jego zbawienne działanie. Ze łzami w oczach i z poczuciem wielkiego ciężaru podjął decyzję o wzięciu na swoje barki wszelkich kompetencji Rady Miejskiej od dzisiaj do końca marca lub do odwołania w drodze kolejnej samouchwały. Podkreślił, że nikt z mieszkańców na prawdę nie zauważy żadnej różnicy, ponieważ Rada Miejska od dłuższego czasu i tak podejmuje uchwały zgodnie z jego intencjami, co ułatwiło mu podjęcie tej wiekopomnej decyzji. Dla uzyskania powszechnego zrozumienia samouchwałę zakończył sakramentalnym: Nie chcem, ale muszem!

Zakolog, 11.03.2020 13:58

Z ostatniej chwili ! Uwaga: Koło Radnych PiS żąda zwołania nadzwyczajnej sesji, w celu podjęcia uchwały zakazującej wjazdu do Andrychowa osób spoza obszaru gminy. W pierwszej kolejności zakaz obejmie pana Tomasza Żaka, pana Mirosława Wasztyla oraz pana Marka Nycza. Powyższe podyktowane jest troską o mieszkańców oraz uniemożliwienie wymienionym przywleczenia czegoś z Krakowa, Oświęcimia i Kęt.

Zakolog, 11.03.2020 13:15

Biblioteki to zrozumiałe, bo tam zawsze tłumy przesiadują całymi dniami, ale basen ! Przecież to jedyne miejsce w Andrychowie zwierające silnie działający odkażacz, tam raczej powinno się nakłaniać mieszkańców, aby moczyli się w tym roztworze podchlorynu