reklama

Plotka w sprawie koronawirusa. Dyrektor szkoły dementuje: nic złego się nie dzieje

, MAGAZYN, Wiadomości, 11.03.2020 10:35, red
W dzisiejszych czasach naprawdę niewiele trzeba, a robi się panika.
Plotka w sprawie koronawirusa. Dyrektor szkoły dementuje: nic złego się nie dzieje
W środę (11.03) w mamNewsa.pl rozdzwoniły się telefony od mieszkańców. Wszystkie mniej więcej tej treści: co się dzieje w szkole w Roczynach, bo podobno jest tam ewakuacja z powodu koronawirusa.

Uspokajamy, w szkole nic złego się nie dzieje.

- Do mnie również docierają te plotki. Nie wiem skąd się to bierze. Szkoła pracuje normalnie, nie mam żadnych niepokojących sygnałów odnośnie koronawirusa - mówi nam dyrektor szkoły w Roczynach Andrzej Kojder.

Do tej pory w Polsce potwierdzono 25 przypadków koronawirusa. Jeden w Małopolsce.

Według naszych informacji, w całym regionie są natomiast osoby, które wróciły niedawno z Włoch i zgodnie z przepisami objęte są 14-dniową kwarantanną.

Czas trwania kwarantanny definiują przepisy oraz zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W przypadku koronawirusa z Chin kwarantanna domowa powinna trwać 14 dni. Taki czas pozwala ustalić, czy podejrzenie wirusa COVID-19 było słuszne. Jeśli objawy minęły, osoba może wrócić do codziennych obowiązków. Kwarantanna domowa ma charakter profilaktyczny. Powinna się jej poddać osoba, która podejrzewa u siebie zakażenie wirusem.

W środę (11.03) rząd zdecydował o profilaktycznym zawieszeniu zajęć w szkołach i przedszkolach w Polsce na 2 tygodnie. Szkoły będą zamknięte od najbliższego poniedziałku (16.03). Jednak już w czwartek i piątek szkoły, co prawda będą otwarte, ale nie będą odbywać się lekcje.

foto: ZSS Roczyny

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy