Od poniedziałku wszystkie szkoły będą zamknięte przez 2 tygodnie

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 11.03.2020 10:48, red
Jest decyzja.
Od poniedziałku wszystkie szkoły będą zamknięte przez 2 tygodnie

- Wszystkie placówki oświatowe zostaną zamknięte na dwa tygodnie od poniedziałku - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki.

Żłobki i kluby dziecięce zostają zamknięte na dwa tygodnie, podobnie jak szkoły, uczelnie, kina i teatry.

Jak poinformowano, w najbliższy czwartek i w piątek szkoły będą otwarte, żeby rodzice mogli przygotować się do nowej sytuacji. W tych dniach nie będą prowadzone działania edukacyjne, nie będzie lekcji.

- Najlepszym wyjściem dla naszych dzieci jest niewychodzenie z domu, ponieważ dzieci w bardzo łatwy sposób mogą zarażać innych; to zachowanie bardzo odpowiedzialne, ponieważ dzieci w sposób nieświadomy mogą zarazić swoich dziadków - powiedział M. Morawiecki.

Do tej pory w Polsce potwierdzono 25 przypadków koronawirusa.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 11.03.2020 12:39

O Jezu ! Trójka to wiadomo, ale Dwójka też. Romek, szybko pisz odwołanie do ministerstwa, że to o Trójkę tylko chodziło, że Dwójka to ta dobra szkoła jest. Ale się urzędasy w ministerstwie walnęły, co im tam Tomek napisał, że nie odróżniają Dwójki od Trójki.