Nowe karetki dla Wadowic i Oświęcimia

, Na sygnale, Wiadomości, 01.08.2020 13:00, PG
Pojazdy zostały zakupione w ramach Tarczy Antykryzysowej.
Nowe karetki dla Wadowic i Oświęcimia

W czwartek (30.07.) przed siedzibą Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wicemarszałek Łukasz Smółka i wicewojewoda Zbigniew Starzec, przekazali dyrektorom małopolskich szpitali 12 nowoczesnych, w pełni wyposażonych karetek pogotowia, które zostały zakupione w ramach Pakietu Medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. W sumie do regionu trafi 50 nowych ambulansów. Ich zakup został sfinansowany z Funduszy Europejskich.

Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował, że karetki będą w każdym z tych miejsc, gdzie pracują zespoły ratowników.

W ramach tej transzy karetki otrzymały m.in. Szpital Powiatowy im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu i Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

Wartość jednego samochodu to ponad 600 tys. zł.

Ambulanse to nowoczesne samochody, które zostały w pełni wyposażone w sprzęt medyczny, a także urządzenia łączności i urządzenia informatyczne. Każdy ambulans jest wyposażony zgodnie z wymogami systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego i zawiera m.in.: nosze, krzesełko kardiologiczne, defibrylator i respirator, a nawet plecaki ratownicze i torby pediatryczne. Dodatkowo, karetki mają na pokładzie urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, które są niezwykle pomocne w trakcie akcji resuscytacyjnych.

Ambulanse, w związku z trwająca epidemią koronawirusa, będą też wyposażone w fumigatory, czyli aparaturę do dezynfekcji.


źródło: UMWM

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy