reklama

Nauczyciele źle znoszą szczepienia?

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 18.02.2021 12:20,
Medialny szum, jaki wywołały doniesienia ogólnopolskich jak i regionalnych portali o groźnych skutkach szczepionek na COVID-19 wśród nauczycieli okazuje się - przynajmniej w naszym regionie - jednym wielkim fakenewsem.
Nauczyciele źle znoszą szczepienia?
Objawy są, owszem, jednak nie jest to nic poważnego. Lekarze mówią, że jest to naturalna reakcja obronna organizmu po takiej i każdej innej szczepionce.

Oczywiście każdy organizm jest inny. Jak przekazał nam dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie Michał Kołodziejczyk, na razie wszystkie jest w porządku: - Jestem zadowolony ze sposobu działania SANEPIDu, nasi nauczyciele zostali zaszczepieni i oprócz lekkiego osłabienia w niektórych przypadkach, nie było sytuacji w której nauczyciel domagał by się L4.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr.2 im. Marii Konopnickiej w Andrychowie zaszczepionych zostało do tej pory 18 nauczycieli. Kilku z nich po szczepieniu miało objawy przeziębienia i potrzebowało odpoczynku, jednak objawy ustąpiły już na drugi dzień.

Każda z zaszczepionych osób otrzymała karteczkę z tzw. pożądanymi odczynami poszczepiennymi tj. nudności, podwyższona temperatura, ból ręki, osłabienie, nudności. Wszystko jednak szybko wróciło do normy.

Do tej pory w powiecie wadowickim zaszczepionych zostało 4160 osób, w suskim 4863 osoby, a w oświęcimskim 5363 osób.


Ogólna liczba zaszczepionych przeciwko covid-19. Dane z 18.02.2021.r

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy