reklama
reklama

Najważniejszy mecz w życiu Filipa. Chłopiec walczy o życie

MAGAZYN, Wiadomości, 17.02.2021 18:40, PG
Młody piłkarz z gminy Andrychów potrzebuje naszej pomocy.
Najważniejszy mecz w życiu Filipa. Chłopiec walczy o życie

Filip Magiera to 13 – latek pochodzący z Brzezinki k. Andrychowa. Chłopak jest zapalonym pasjonatem gry w piłkę nożną, którą trenuje od szóstego roku życia. Niestety, w październiku 2020 roku wykryto u niego rzadki złośliwy nowotwór kości Sarcomę Ewinga zlokalizowany w prawym podudziu.

Po wykonaniu pełnej diagnostyki i poddaniu się 3-miesięcznej wyczerpującej skojarzonej chemioterapii został poddany operacyjnemu usunięciu guza. Niestety oprócz zmiany nowotworowej trzeba było usunąć część kości strzałkowej i fragment mięśnia płaszczkowatego. Dla chłopca, dla którego całym życiem była piłka nożna, był to poważny cios, jednak w tej historii to zawsze Filip był silniejszy od nas...

Trafiliśmy na zespół świetnych chirurgów, dzięki czemu udało się uratować nogę przed amputacją. Obecnie czekamy na wyniki histopatologii pooperacyjnej, które odpowiedzą czy udało się usunąć guza radykalnie. Rozpoczęliśmy kolejne cykle chemioterapii. Przed nami decyzja o ewentualnym zastosowaniu radioterapii. Filip rozpoczął także rehabilitację, na której dzielnie walczy o swoją sprawność.

Jak sam mówi, na sali szpitalnej rozgrywa najważniejszy mecz w swoim życiu. Mecz o wszystko. Wie, że jest otoczony drużyną personelu medycznego, przyjaciół, rodziny wielu ludzi, którzy okazują mu serce i wsparcie, by ten mecz był zwycięski!

Rodzice Filipa


Teraz potrzebne są pieniądze na jego leczenie i rehabilitację. Link do zbiórki tutaj: link

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy