reklama

Piekarnia Piskorek – rodzinna firma z tradycjami od 1938 roku

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 17.02.2021 17:50,
W Nowej Wsi koło Kęt znajduje się niezwykła firma prowadząca swoją działalność nieprzerwanie przez ponad 80 lat – Piekarnia Piskorek.
Piekarnia Piskorek – rodzinna firma z tradycjami od 1938 roku

Początki przedsiębiorstwa sięgają lat 30., gdy pradziadek obecnych właścicieli - Antoni Piskorek, wraz z synami Antonim i Feliksem rozpoczęli rzemieślniczy wypiek chleba w piecu opalanych drewnem świerkowym. W tym czasie rozpoczęto także wytwarzanie zakwasu, który to do dnia dzisiejszego jest nieprzerwanie wyprowadzany.

Rodzina przetrwała okres okupacji, odznaczając się pomocą dla więźniów obozu Auschwitz w Oświęcimiu – w piekarni wypieczono tysiące bochenków pieczywa, którymi potajemnie ruch oporu dożywiał więźniów.

Okres komunizmu to czasy trudności w dostępności surowców i odgórna regulacja produkcji.

Obecnie piekarnię prowadzi już czwarte pokolenie właścicieli. Przedsiębiorstwo oferuje swoje wyroby w 19 punktach handlowych na terenie Śląska i Małopolski (Oświęcim, Kęty, Andrychów, Brzeszcze, Kozy, Bestwina, Osiek, Bulowice, Nowa Wieś, Czaniec).

W sklepach firmowych dostępne są liczne produkty, przede wszystkim piekarnicze i cukiernicze, oraz wysokiej jakości przetwory i artykuły spożywcze zaprzyjaźnionych i lokalnych producentów.

Sztandarowym produktem firmy jest Chleb Nowowiejski – tradycyjny, pszenno-żytni chleb na zakwasie, który zdobywa uznanie wielu klientów i liczne nagrody – między innymi Jakość Tradycja, Poznaj Dobrą Żywność, AgroPolska, Małopolski Smak, czy Nasze Kulinarne Dziedzictwo.

- To produkt, z którego jesteśmy najbardziej dumni. Cały proces jego wytworzenia trwa prawie 35 godzin, od przygotowania i fermentacji zakwasu, przez miesienie ciasta, dzielenie, fermentację końcową, wypiek i dostarczenie do naszych sklepów – mówi Antoni Piskorek, jeden z właścicieli.

Obecnie firma planuje otwarcie w najbliższym czasie kolejnego punktu – w Parku Handlowym Kęty. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty piekarni w sklepach firmowych. Więcej informacji jest dostępne na stronie internetowej www.piskorek.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy