reklama

Uczestnicy Rajdu Dakar z wizytą u burmistrza

, Sport, Wiadomości, 17.02.2021 08:10, PG
Ekipa Energylandii Rally Team podarowała burmistrzowi koszulkę.
Uczestnicy Rajdu Dakar z wizytą u burmistrza

Tegoroczny 43. Rajd Dakar 2021 przeszedł do historii. Po bardzo trudnych 12 ekstremalnych etapach rywalizacji w Arabii Saudyjskiej i blisko 8000 przejechanych kilometrów Polacy z Energylandia Rally Team nie tylko w komplecie zameldowali się na mecie w Dżuddzie, ale osiągnęli jedne z najlepszych miejsc jakie zajmowali Polacy.

Bracia Michał i Marek Goczał wraz kalwaryjskimi radnymi Marcinem Ożógiem i Ireneuszem Kowalczykiem złożyli wizytę burmistrzowi Augustynowi Ormantemu. Podczas wizyty podarowano burmistrzowi pamiątkową koszulkę z Dakaru wraz z autografami oraz opowiedzieli o wielkim wyzwaniu jakim jest „Dakar” i planach, jakie wiążą z nim w przyszłości.

Przypomnijmy, że Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk ukończyli Dakar tuż za podium - zostali sklasyfikowani na 4. miejscu w klasie SSV. Michał Goczał został najlepszym debiutantem Dakaru w klasie SSV. Marek Goczał i Rafał Marton zajęli 8. Miejsce w klasyfikacji końcowej SSV, a Marek Goczał został drugim – zaraz po Michale najlepszym debiutantem.

Michał Goczał, pilotowany przez Szymona Gospodarczyka aż 10 razy kończył etapy w najszybszej dziesiątce zawodników z grupy SSV, 4 razy wspiął się na etapowe podium. Największym sukcesem i zarazem życiowym wynikiem Michała Goczała było dwukrotne zajęcie 2 miejsca na odcinku specjalnym: czwartym, najdłuższym, bo 813-kilometrowym etapie z Wadi Ad-Dawasir do Rijadu oraz dwunastym, czyli ostatnim w tegorocznej edycji rajdu.

- Rajd jest wymagający. Siedzieliśmy po 10-12 godzin dziennie w samochodzie. Na szczęście mieliśmy super sprzęt i nic się nie psuło. Niektórzy dojeżdżali bowiem na metę nawet o 2 w nocy. Na szczęście nie było wielu niebezpiecznych sytuacji - wspominają bracia Goczał.

Znakomicie spisał się także duet Marek Goczał z Rafałem Martonem konsekwentnie pnąc się w klasyfikacji generalnej SSV, zaczynając od 19 miejsca po pierwszym dniu, a kończąc rajd na 8 pozycji. Ta załoga także zaliczyła podium – 3 miejsce na dziewiątym, 574-kilometrowym etapie Rajdu Dakar ze startem i metą w Neom. Zawodnicy z numerem 430, 6 razy dojeżdżali do mety w pierwszej dziesiątce stawki.


źródło: UG Kalwaria Zebrzyd.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama