reklama

Kolejny dzień przybywa nowych przypadków covid-19

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 18.02.2021 11:00,
Dotyczy to także naszego regionu.
Kolejny dzień przybywa nowych przypadków covid-19
Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, że minionej doby w Polsce stwierdzono 9073 nowych zakażeń koronawirusem. To kolejny już w ostatnich dniach wzrost zdiagnozowanych przypadków covid-19, co źle wróży dalszemu luzowaniu restrykcji wprowadzonych przez rząd.

Jak na razie hotele, restauracje i baseny otwarte są warunkowo do 28 lutego. Wcześniej przedstawiciele rządu wskazywali, że barierą, która oznaczać będzie ponowne wprowadzanie ograniczeń jest 10 tys,. zakażeń dziennie.

Minionej doby w powiecie wadowickim zdiagnozowano 28 (dzień wcześniej - 37) nowych przypadków koronawirusa, w powiecie oświęcimskim - 20, a w powiecie suskim - 7.

W środę (17.02) w wadowickim Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego.

- Obecnie w powiecie wadowickim jest 185 aktywnych przypadków zachorowań. 377 osób przebywa na kwarantannie, a 29 jest hospitalizowanych. W styczniu na COVID-19 zmarło 18 osób, a w lutym do wczoraj – 11. W Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach działają dwa oddziały „kowidowskie”, każdy po 26 łóżek. W tej chwili przebywa tam 29 chorych. Od poniedziałku szpital realizuje program szczepień nauczycieli. Do tej pory zaszczepiło się 100 pedagogów, a w tym tygodniu szczepionkę przyjmie jeszcze 130 osób. Zarejestrowanych jest jeszcze tysiąc nauczycieli uczących w klasach 1 – 3

- poinformowano po spotkaniu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy