Hejt w internecie może dosięgnąć każdego

, MAGAZYN, Wiadomości, 17.02.2021 20:21, DK
Pani Renata postanowiła zdobyć Leskowiec (922 m n.p.m ) zimą.
Hejt w internecie może dosięgnąć każdego

Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, co panią Renatę spotkało po zamieszczeniu na facebooku zdjęcia w samej bieliźnie na szczycie (Pani Renata weszła na szczyt w ubraniu).

Słynne morsowanie od początku zimy jest na ustach wszystkich, ludzie rządni wyzwań, ale i poprawy stanu zdrowia, zanurzają się w zimnej wodzie na kilka minut i często dzielą tym w mediach społecznościowych. Często morsowanie przybiera również kształt wędrówki w góry w negliżu. Takich zdjęć są setki.

O wyczynie pani Renaty poinformowały lokalne media, co z tego wyszło?

- Fala hejtu jaka się rozlała pod artykułami o mojej wyprawie, dobiła mnie

- mówi pani Renata

Nienawiść jaka jest w ludziach, coraz częściej pokazuje swoje oblicze w mediach.

- Nie zrobiłam tego dla poklasku, nie informowałam portali o moim wyczynie. Zrobiłam to dla siebie dla swojego dobrego samopoczucia i frajdy... wrzuciłam zdjęcie do mediów społecznościowych. To co stało się później przeraziło mnie

- dodaje pani Renata

Hejt w internecie jest zjawiskiem powszechnym, jako dziennikarze jesteśmy do tego przyzwyczajeni podobnie jak osoby publiczne. Jednak kiedy dotyczy on osób takich jak pani Renata, sprawa nabiera innego znaczenia. Może warto czasami zastanowić się nad tym, czy w ogóle dodawać komentarz, mający na celu wyśmianie drugiej osoby tak, o!

Ciężko poradzić sobie z hejtem, tym bardziej, że nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie.

Komentarze typu - „wieś tańczy i śpiewa dejcie spokój”, „kompromitacja”, „ja pierdziele jaka wiocha, co za czasy, byle tylko w internecie zaistnieć” - są pisane najprawdopodobniej przez ludzi, których jedynym wyczynem jest przysłowiowy „przedziałek na głowie z rana”.

Żyjmy i pozwólmy żyć innym. W przypadku pani Renaty, która na co dzień jest bardzo optymistyczną, uśmiechniętą i otwartą osobą, takie komentarze najzwyczajniej w świecie odbierają wiarę w drugiego człowieka. Zastanówmy się, czy zrobilibyśmy to samo i czy nie warto czasami odejść od klawiatury i zrobić coś „pozytywnie zakręconego”

Zdjęcia pani Renaty na szczycie Leskowca już nie wrzucamy, co by zazdrośnicy nie dali pola do popisu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

хpek, 18.02.2021 17:06

@Maciej Kołek. dla ciebie łażenie w majtach w zimie po Leskowcu i chwalenie się tym jest mądre a krytykowanie takiego zachowania głupie ? brawo, rozbierz się i biegaj po rondzie w przeciwnym kierunku - będziesz miał się czym pochwalić w internetach :^)

dudek, 18.02.2021 11:40

Najśmieszniejsze jest właśnie to , że takie osoby wrzucają jakieś zdjęcie, czy wydarzenie w mediach społecznościowych i trzeba pisać że super, pięknie, zazdrościsz, podziwiasz itp., a jak masz swoje zdanie i uważasz że nie jest super, że nie jest pięknie, że nie zazdrościsz i nie podziwiasz to ratunku bo HEJT!!!!!!. Oczywiście każdy z nich nie robi tego dla innych tylko dla siebie. Nie dla poklasku ani zachwytu innych osób. Negatywne komentarze są natychmiast usuwane. Podsumowując większość z tych osób jest prawdopodobnie niedowartościowana w życiu prywatnym i w ten sposób zwiększyć chcą swoje poczucie wartości. Jak napiszesz że zajebiste to wulgaryzm jest OK, a jak napiszesz że ktoś jest po........lony to ,,jak można wulgaryzmy pisać,,Dziękuję za uwagę.

хpek, 18.02.2021 00:49

niczego tak nie zazdroszczę jak ganiania zimą w majtkach po Leskowcu, no może poza skakaniem z samolotu bez spadochronu.

optimal, 17.02.2021 23:23

Bzdury. Jak robiła to dla siebie to po co fotki w mediach społecznościowych? I jak nie chciała rozgłosu to mogła postać dwie godzinki w majtkach na balkonie ale to takie nie medialne.