reklama

Napadł na 75-latkę i ukradł jej telefon. Został już zatrzymany

, Na sygnale, Wiadomości, 10.04.2018 10:15, red
Kobieta dzielnie się broniła, ale ostatecznie przegrała starcie z młodszym o 40 lat napastnikiem.
Napadł na 75-latkę i ukradł jej telefon. Został już zatrzymany

Policjanci Komisariatu Policji w Kętach, zatrzymali 35 – letniego mieszkańca Kęt podejrzanego o dokonanie rozboju na 75 – letniej mieszkance Kęt. Funkcjonariusze odzyskali, a następnie zwrócili seniorce telefon komórkowy, który straciła podczas zdarzenia.

Do tej bulwersującej napaści doszło pod koniec lutego br. na ulicy Kleparz Boczna w Kętach. Przechodzący obok 75 – latki mężczyzna usiłował wyrwać jej z rąk torbę z zakupami. Kiedy jednak seniorka nie puszczała, sprawca wywrócił ją, a następnie zabrał torbę i zbiegł.

W wyniku upadku kobieta nie doznała żadnych poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci w kilka chwil byli na miejsc zdarzenia, a po ustaleniu szczegółów oraz rysopisu rabusia zaczęli penetrację miasta. Niestety nigdzie nie natrafili na jego ślad.

- Intensywnie pracując nad ustaleniem personaliów sprawcy funkcjonariusze wpadli na jego trop. W wyniku prowadzonych czynności ustalili, że związek ze zdarzeniem ma 35 – letni mieszkaniec Kęt. Ustalenia policjantów potwierdziło przeszukanie mieszkania mężczyzny, w którym funkcjonariusze odnaleźli skradzioną komórkę. Podejrzany został zatrzymany w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut rozboju - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy