reklama
reklama

Nakaz opuszczenia domu dla 25-latka, który wszczął awanturę domową

Na sygnale, Wiadomości, 07.02.2021 17:23, red
To jeden z pierwszych w regionie przypadków zastosowania nowych przepisów.
Nakaz opuszczenia domu dla 25-latka, który wszczął awanturę domową
Od niedawna obowiązuje tzw. ustawa „antyprzemocową”, pozwalająca na przymusową eksmisję sprawcy/sprawczyni przemocy domowej. Kilka dni temu nowe przepisy znalazły zastosowanie w praktyce: 25-latek musiał natychmiast opuścić swoje miejsca zamieszkania.

Było tak. W środę (3.02) późnym popołudniem przed godziną 19:00 policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej. W związku z tym udali się na miejsce, gdzie zatrzymali nietrzeźwego 25-letniego mężczyznę. Jak się okazało, wszczął on awanturę, podczas której niszczył przedmioty użytku domowego, a także wyzywał i groził swojej żonie. Sytuację tą niestety musiały oglądać ich wspólne małoletnie dzieci w wieku 1 i 3 lata. Aby zapewnić bezpieczeństwo domownikom, policjanci zatrzymali mężczyznę, który następnie trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w suskiej komendzie.Na następny dzień policjanci po rozpoznaniu sytuacji wydali zatrzymanemu mężczyźnie nakaz natychmiastowego opuszczenia domu oraz zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. 25-latek został poinformowany o miejscach, w których może uzyskać tymczasowe schronienie. W obecności mundurowych mógł zabrać z mieszkania jedynie przedmioty osobistego użytku, a także rzeczy niezbędne do wykonywania pracy.

Zgodnie z ustawą antyprzemocową, która zaczęła obowiązywać 30 listopada 2020 roku, sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego przez 14 dni. Na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

źródło: KPP Sucha Beskidzka
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy