reklama

Milion szczepień w Małopolsce. Nowe punkty w Kętach i Suchej Beskidzkiej

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 06.05.2021 12:54, INFORMACJA PRASOWA
Według danych Urzędu Wojewódzkiego, do tej pory w Małopolsce wykonano już milion szczepień przeciwko covid-19, a w pełni zaszczepionych jest ponad ćwierć miliona Małopolan.
Milion szczepień w Małopolsce. Nowe punkty w Kętach i Suchej Beskidzkiej

- Narodowy Program Szczepień w Małopolsce nabiera rozpędu. Wykonano już milion szczepień, a w pełni zaszczepionych Małopolan jest ponad ćwierć miliona! Do końca I kwartału w Małopolsce wykonano ponad 512 tys. szczepień, natomiast tylko w kwietniu – 443 tys. Bardzo cieszy mnie, że Małopolanie chcą się szczepić, co szczególnie było widać podczas akcji „Zaszczep się w majówkę”. Dziękuję wszystkim, którzy właśnie poprzez szczepienia przyczyniają się do wspólnej walki z epidemią. Narodowy Program Szczepień w każdym swym wymiarze jest narodowym programem odpowiedzialności – mówił w czwartek (6.05) wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Pierwsze szczepienie przeciw COVID-19 zostało wykonane w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie 27 grudnia 2020 r. Od tamtej pory w Małopolsce podano już 1 015 937 dawek preparatu. Osób w pełni zaszczepionych ogółem jest 254 849. Dziś dzienna liczba wykonanych szczepień jest rekordowo duża i wynosi 27 754.

Aktualnie w Małopolsce działa około 580 punktów szczepień, w tym 7 wyjazdowych, czyli wykonujących szczepienia w domach osób, które ze względu na stan swojego zdrowia samodzielnie nie mogłyby dotrzeć do punktów szczepień.

Sukcesywnie uruchamiają się kolejne Punkty Szczepień Powszechnych. Pilotaż ruszył 19 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Już wykonano tam blisko 6,6 tys. szczepień (dane z wczoraj).

Aktualnie działa łącznie 16 Punktów Szczepień Powszechnych. Są one zlokalizowane w: Olkuszu, Tarnowie, Gorlicach, dwa w Wadowicach (ZZOZ oraz Wadowickie Centrum Kultury), Proszowicach, dwa w Krakowie (Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie – ul. Wielicka oraz Hala Sportowa WKS Wawel Kraków – ul. Podchorążych), Dobczycach, Wieliczce, Limanowej, Myślenicach, Oświęcimiu, Kalwarii Zebrzydowskiej, Miechowie, Nowym Targu.

Zgodnie z deklaracjami samorządów w najbliższym czasie zostaną uruchomione następujące Punkty Szczepień Powszechnych:

  • 7.05. godz. 12.00 – Tauron Arena w Krakowie (UM Kraków),

  • 10.05. godz. 13:00 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nowym Sączu Rokitniańczyków 26 (UM Nowy Sącz),

  • 10.05. godz. 15.00 – Zespół Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej,
    ul. Kościelna 5 (hala sportowa) (Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej),

  • 12.05. – Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, Młyńska 5 (Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego),

  • 18.05. godz. 13.00 – Kęty, Hala OSiR, os. Nad Sołą 29 (UG Kęty).


źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy