reklama

Mężczyzna podejrzany o kradzież pieniędzy zatrzymany przez andrychowskich policjantów

, Na sygnale, Wiadomości, 02.09.2020 08:38, red
W weekend policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Andrychowa podejrzanego o kradzież pieniędzy. Mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie i przyznał się do jego popełnienia.
Mężczyzna podejrzany o kradzież pieniędzy zatrzymany przez andrychowskich policjantów

Co się wydarzyło? Jak informuje policja, w sobotę (30.08) policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy - 600 złotych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na ul. Lenartowicza, mężczyzna znany pokrzywdzonemu, wykorzystał jego nieuwagę i wyciągnął z plecaka portfel, z którego ukradł pieniądze.

- Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy w niespełna dwie godziny od zgłoszenia zatrzymali sprawcę przestępstwa w miejscu jego zamieszkania na terenie miasta. 28-latek był kompletnie pijany, dlatego trafił do izby wytrzeźwień - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Po wytrzeźwieniu, mieszkaniec Andrychowa usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. W miejscu zamieszkania sprawcy, policjanci ujawnili i zabezpieczyli 400 złotych (za pozostałe 200 złotych 28-latek zdążył już zakupić i skonsumować alkohol). Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy