Dożynki online. Czesława Wojewodzic przypomina o tradycji

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 01.09.2020 12:45, INFORMACJA PRASOWA
Od lat gromadzimy się wspólnie, by świętować, cieszyć się i dziękować za plony. Spotkaliśmy się nawet tuż po wielkiej powodzi, która poczyniła wiele szkód w infrastrukturze... Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zatrzymać celebrowania tej pięknej tradycji.
Dożynki online. Czesława Wojewodzic przypomina o tradycji

Nie ma drugiej takiej, wspólnej, gminnej imprezy, która wymagałaby współpracy i współdziałania tak wielu osób – stowarzyszeń, organizacji, instytucji, kościoła, samorządu, gospodyń i mieszkańców. Od lat gromadzimy się wspólnie, by świętować, cieszyć się i dziękować za plony. Spotkaliśmy się nawet tuż po wielkiej powodzi, która poczyniła wiele szkód w infrastrukturze... Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zatrzymać celebrowania tej pięknej tradycji.

Nie zwalnia nas to jednak z obowiązku pielęgnowania bogatych, dożynkowych tradycji…

We współpracy z Urzędem Miejskim w Andrychowie oraz Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie – Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie postanowiło przybliżyć atmosferę dożynek, poprzez garść informacji i wspomnień przekazanych przez Prezes SGW – Czesławę Wojewodzic oraz migawek z imprez dożynkowych organizowanych w gminie Andrychów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy