Mandaty za spotkania grupowe i imprezki nad jeziorem

, Na sygnale, Wiadomości, 07.04.2020 13:00, red
- Zdarzają się osoby, które świadomie łamią nowe przepisy, dlatego muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi - informują policjanci.
Mandaty za spotkania grupowe i imprezki nad jeziorem
Stróże prawa z powiatu wadowickiego wspierani przez żołnierzy i strażników miejskich cały czas czuwają nad przestrzeganiem nowych ograniczeń. Niestety zdarzają się osoby, które świadomie je łamią, dlatego muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

Mundurowi codziennie sprawdzają czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Umundurowani policjanci podjeżdżają pod adres, gdzie osoba objęta kwarantanną powinna przebywać, następnie korzystając ze służbowego telefonu komórkowego bądź domofonu nawiązują z nią kontakt. Proszą, aby pokazała się w oknie, co umożliwia weryfikację.

Osoba rozpytywana jest również m.in. o stan zdrowia i bieżące potrzeby, a następnie informacje trafiają do służb sanitarnych. Do tej pory w naszym powiecie 13 osób złamało tego rodzaju ograniczenie. Zazwyczaj osoby te wychodziły do sklepu, najczęściej kupić alkohol i papierosy, ale także na spacer do lasu. Wobec wszystkich tych osób, które nie zważając na powagę sytuacji złamały przepisy, aktualnie prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 116 KW za co mogą zostać ukarane grzywną.

Ponadto policjanci ujawnili na terenie naszego powiatu wykroczenia w związku z zakazem grupowania się osób. Na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska trzech mężczyzn urządziło sobie spotkanie w rejonie jednej z posesji.

- W związku z naganną postawą mężczyźni odpowiedzą z art. 54 KW mówiącym o tym, że osoba, która wykracza przeciwko wydanym przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych może zostać ukarana grzywną. Natomiast wczoraj policjanci ujawnili grupę pięciu osób wypoczywających w rejonie Jeziora Mucharskiego. 20-latkowie zostali ukarani mandatami - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Informację o złamanych obostrzeniach policjanci przekazali do miejscowego sanepidu, który może nałożyć na osoby grzywnę w wysokości do 30 000 złotych.

Policja ponownie apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. - Tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia. Zostań w domu! - apelują policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mieszkaniec2, 07.04.2020 21:44

Szkoda, że nie sprawdzają działek rekreacyjnych w Andrychowie, Wadowicach tam ludzie mają wakacje ktoś się tym zainteresuje?

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 07.04.2020 16:34

Do lasu nie można a do kościoła sklepu urzędu można