reklama

Posłowie PiS zdecydowali - wybory tylko korespondecyjne. Doszło do przestępstwa? [AKTUALIZACJA]

, Polityka, Wiadomości, 07.04.2020 12:10, GM, PG
Ależ im zależy na tych wyborach!
Posłowie PiS zdecydowali - wybory tylko korespondecyjne. Doszło do przestępstwa? [AKTUALIZACJA]
Od pewnego czasu głównym zajęciem dla posłów PiS jest walka o to, aby wybory prezydenckie odbyły się jednak w maju. Nieważne, że szaleje koronawirus, przybywa osób zarażonych i ofiar śmiertelnych i wprowadzane są kolejne restrykcje. Nieważne, że w wielu krajach z tych właśnie powodów mające się odbyć w tym roku wybory już dawno przełożono, bo nie jest to w tej chwili najważniejsza sprawa.

Politycy PiS dobrze jednak wiedzą, że – biorąc pod uwagę obecną sytuację w Polsce – za kilka miesięcy z poparcia dla ich partii i urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy niewiele może pozostać, dlatego prą do majowych wyborów.


Poniedziałek (6.04) to był kolejny dzień batalii PiS o majowe wybory. Najpierw partia rządząca przegrała głosowanie w sprawie organizacji 10 maja wyborów korespondencyjnych dla wszystkich. Kilka godzin później pojawił się poselski projekt ustawy, która pozwala zorganizować wybory korespondencyjne, a kwestię zmiany terminów pozostawia w gestii marszałka Sejmu.

Ostatecznie - wieczorem, za drugim podejściem - posłowie PiS przegłosowali projekt ustawy w sprawie wyborów korespondencyjnych. Ustawa zakłada, że jeśli na terytorium Polski ogłoszono stan epidemii, marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów. Oznacza to, że mogłyby się one odbyć najpóźniej 23 maja. Nie głosował lider Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin, który wcześniej podał się do dymisji.

Głosowanie będzie wyłącznie korespondencyjne. Każdy uprawiony do głosowania będzie miał dostarczony do miejsca zamieszkania kartę do głosowania, a potem będzie ją musiał wrzucić do urny wyborczej.


Przy okazji doszło do pewnej afery. Okazuje się, że pod projektem ustawy w sprawie przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych, który w poniedziałek nagle pojawił się w Sejmie, podpisali się posłowie PiS, których - jak relacjonują inni posłowie - nie było w tym czasie w Warszawie. Wśród nich poseł Ewa Filipak z Wadowic. Doszło do przestępstwa, jak sugeruje opozycja?

"Pod nowymi przepisami podpisali się posłowie, których nie było w tym czasie w Warszawie. Posłanki i posłowie Prawo i Sprawiedliwość z Małopolska, którzy najprawdopodobniej dopuścili się przestępstwa: Barbara Bartuś - Poseł na Sejm RP Elżbieta Duda Poseł na Sejm RP Ewa #Filipiak Krzysztof Janusz Kozik Poseł na Sejm RP Urszula Rusecka - Poseł na Sejm RP . Prokuraturach z urzędu powinna się nimi zająć‼️ ! - uważa poseł PO Marek Sowa.

Od Ewy Filipiak dowiedzieliśmy, że co prawda w Warszawie jej nie było, ale napisała oświadczenie, że popiera ustawę, podpisała je, zeskanowała i wysłała do Warszawy, więc - jej zdaniem - wszystko jest w porządku.

Zobaczcie co mają do powiedzenia Ewa Filipiak (PiS) i Marek Sowa (KO).
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected].pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

3838, 14.04.2020 22:05

Naprawdę "Wszystko jest w porządku?" Tylko kto taki "porządek" ustala. Prof. Bartoszewski mówił na krótko przed swoją śmiercią, że wystarczy być przyzwoitym... Jakże daleko odbiegli "ustalający porządek" od tego wzorca.

KochamTuska, 08.04.2020 09:56

@lubiemojemiasto Brawa za "odwagę" ! jeżeli jest was więcej nie bójcie się ujawnić ! wy ludzie z "mózgiem" i "oświeceni" powinniście się ujawnić i musicie nam podpowiedzieć na kogo głosować. kto w tych trudnych czasach powinien pokierować Polską i kto nie zabierze nam internetów. Śmiało !

lubiemojemiasto, 08.04.2020 07:46

Żaden wyborca i poseł pisu Kię jest samodzielnie myślący. Bo jak można myśleć samodzielnie nie mając mózgu. PiS i PO to to samo gowno. Oni wszyscy sa tacy sami. Tylko udają ze się jie lubią.

lubiemojemiasto, 08.04.2020 07:45

Stado świń i banda degeneratów. Przydupasy małego karakana. Zrobią z nas niewolników. Ludzie będą umierać ale i tak ogień na wybory bo karakan chce być dyktatorem. Pozdrowienia dla ociemniałego elektoratu pisu. Będzie cię zyc i stać w kolejkach jak za komuny. Zabiorą wam internet i inne dobra. Szykuj cię się na Koreę.

kamieni.kupa, 07.04.2020 16:36

tomekx - ci z Platformy to są przecież niezależni posłowie, którzy głosują zgodnie ze swoim sumieniem i nie są do niczego zmuszani. No ok, pośmialiśmy się, to była taka wersja dla lemingów i pelikanów. Wersja dla samodzielnie myślących - cała Platforma głosuje tak jak zażyczy sobie Budka, wcześniej Schetyna, a jeszcze wcześniej Tusk. Jeśli nie wypełnią posłusznie poleceń to wylecą z partii na zbity pysk i Budka nie umieści ich na listach w kolejnych wyborach. Podsumowując, nie pyknął ci trochę ten komentarz :D

sowa, 07.04.2020 15:54

Takie same "zwykłe maszynki do głosowania" jak radni burmistrza w gminie.

tomekx, 07.04.2020 15:36

Ci posłowie pisu to zwykłe maszynki do głosowania wykorzystywane przez kaczyńskiego.Co im podsunie to przegłosują i za to biorą nieopodatkowaną kasę

kamieni.kupa, 07.04.2020 11:35

Kolejny peowsko-tvnowy ściek na tym lewackim portalu, a "niezależny" redaktor leży i kwiczy, bo jego Kichawa-Końska kompromituje się niemal codziennie i za chwilę zostanie z jednocyfrowym wynikiem. Elitom okrągłostołowym wcale nie chodzi o tzw. bezpieczeństwo Polaków, którym tak fałszywie epatują we sprzyjających mediach. Elitom III RP i temu lewackiemu portalikowi chodzi tylko i wyłącznie o to, że nie mają żadnych szans w wyborach, więc modlą się o to, żeby w Polsce stała się jakaś katastrofa, jakiś kryzys w myśl zasady, że im gorzej dla Polski tym lepiej dla nas. Tylko, że nie widzą, że ta strategia przynosi odwrotny skutek i sondaże zamiast rosnąć to lecą na pysk. Salonowe partie kalkulują, że jesienią będą mieli jakiekolwiek szanse, a jak nie jesienią to wiosną i tak myślą, że będą przekładać w nieskończoność wybory tylko dlatego, że jest to zgodne z ich partyjnym interesem. Kadencja Pana Prezydenta kończy się w sierpniu i mogę sobie wyobrazić, że zaczną latać do TVN-u i do Brukseli i płakać, że Duda jest tak długo prezydentem, że w ogóle jest nielegalny, a brukselskie lewactwo będzie robiło debaty nt. praworządności w Polsce. Dlatego wybory korespondencyjne jeszcze w maju są koniecznością. Duda otrzyma reelekcję i będzie święty spokój. Elity będą dalej płakały i kwiczały, ale rząd będzie się mógł już w pełni skupić na walce z wirusem.

tedi, 07.04.2020 10:53

Czekam na pakiet wyborczy, bo mi sie nie chce z domu wychodzic a chetnie zaglosuje bo mam takie prawo:)

syzyf, 07.04.2020 09:53

Prymas Polski w wywiadzie udzielonym w sobotę powiedział według niego robimy coś z rozmysłem w sprawie koronowirusa to, "jeżeli jest to robione z rozmysłem i ze świadomością, to jest naruszanie piątego przykazania Dekalogu, w którym jesteśmy przecież obowiązani dbać i strzec życia nie tylko innych, ale też własnego". - A przez nasze własne życie, przez to, żebyśmy sobie nie szkodzili, mamy nie szkodzić innym Tak więc niech zastanowią się co robią posłowie