reklama

Mandat za zderzenie z pociągiem

Na sygnale, Wiadomości, 06.07.2023 15:00, red
Ostatecznie całe środowe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.
Mandat za zderzenie z pociągiem
Policja informuje, że zderzenie samochodu dostawczego z pociągiem do którego doszło w środę po południu w Andrychowie, ostatecznie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.


Do zdarzenia doszło w środę (5.07) około godziny 16:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Grunwaldzkiej w Andrychowie. Kierowca dostawczego busa zignorował znak STOP i wjechał w bok zbliżającego się do stacji Andrychów Górnica pociągu.


- Pociągiem podróżowało 16 osób, nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący busem z lekkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala w Wadowicach, ale ostatecznie nie odniósł obrażeń wymagających długotrwałego leczenia. Całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa - informuje asp. sztab. Dariusz Stelmaszuk.

Kierowca został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. Policja nie podaje, ile zapłaci, ale z reguły w takich sytuacjach mandat wynosi kilka tysięcy złotych.

To już, niestety, kolejna taka sytuacja w ostatnich miesiącach w Andrychowie i okolicach. Pociągi jeżdżą rzadko, ale jeżdżą. Jeżeli nie jedzie pociąg pasażerski, to zawsze o różnych porach może przejeżdżać pociąg towarowy albo serwisowy.

Policjanci apelują, żeby nie bagatelizować ostrzeżeń - przed znakiem STOP przed przejazdami kolejowymi (i nie tylko) należy obowiązkowo zatrzymywać samochód. Czasami zlekceważenie tego znaku kończy się tragicznie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy