reklama

W OSP Andrychów szkolili się opiekunowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 06.07.2023 08:37, INFORMACJA PRASOWA
Ochotnicze Straże Pożarne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych, dlatego w OSP Andrychów zorganizowane zostały warsztaty dla opiekunów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
W OSP Andrychów szkolili się opiekunowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych [FOTO]

Niezwykle cenne jest czerpanie inspiracji z doświadczeń innych, dlatego w związku z udziałem druhen z OSP w Andrychowie w ogólnopolskim projekcie Szkoły Liderów skorzystano ze wsparcia eksperckiego oferowanego w ramach projektu OSP – Potencjał Młodych.

Były to dwudniowe warsztaty, które odbyły się w remizie Ochotniczej Straży Pożarniczej w Andrychowie. Skierowane były do opiekunów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Andrychów. Finalnie udział w nim wzięło 7 jednostek, również spoza gminy: OSP Andrychów i MDP Andrychów, OSP Rzyki, OSP Targanice Górne, OSP Targanice Dolne, OSP Roczyny i MDP Roczyny, OSP Wadowice, OSP Gorzeń Dolny.

Podczas zajęć realizowaliśmy program, w którym zostały zawarte następujące punkty:

  1. Rola opiekuna MDP,

  2. Inspiracje i aktywności, w tym zabawy integracyjne,

  3. Organizacja pracy z MDP: cele, plan pracy, scenariusz zajęć,

  4. Efektywność – czyli jak rozkładać ciężar, aby się nie wypalić,

  5. Finansowanie pracy z MDP.

OSP - Potencjał Młodych to projekt ZOSP RP realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Klon/Jawor, którego działania skierowane są do młodzieży w OSP, osób pracujących z MDP oraz wszystkich tych, którzy zarządzają jednostkami bądź w przyszłości chcieliby to robić.

Projekt OSP Potencjał Młodych realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele-Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.










- informacja prasowa -



Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy