reklama
reklama

Koszmarny bus. Kierowca tłumaczył „że kiedyś tak się jeździło” [FOTO]

Na sygnale, Wiadomości, 22.04.2021 14:00,
Policjanci zatrzymali do kontroli samochód dostawczy, który z uwagi na opłakany stan techniczny był już wcześniej niedopuszczony do ruchu.
Koszmarny bus. Kierowca tłumaczył „że kiedyś tak się jeździło” [FOTO]
W poniedziałek (19.04) przed południem w Suchej Beskidzkiej policjanci drogówki zauważyli samochód dostawczy marki Iveco, który poruszał się bez włączonego przedniego oświetlenia.

W czasie kontroli policjanci zwrócili też uwagę na sposób przewożenia długich desek, które wystawały poza tylną płaszczyznę obrysu pojazdu ponad pół metra i nie były w żaden sposób oznaczone. Dalsza kontrola furgonetki wykazała, że jedyną sprawną żarówką w pojeździe była żarówka przedniego światła mijania. Część kloszy oświetlenia Iveco była uszkodzona, opony zużyte a zawieszenie niesprawne albo przeciążone. Nieodpowiedzialnym kierowcą pojazdu okazał się 64-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który tłumaczył swoje zachowanie, „że kiedyś tak się jeździło”.


Policjanci sprawdzając pojazd w centralnej ewidencji pojazdów ustalili, że samochód miał już wcześniej zatrzymany dowód rejestracyjny i jest niedopuszczony do ruchu. Mundurowym nie pozostało nic innego jak ukarać kierowcę za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mandatami karnymi złamanie zakazu jazdy pojazdem, nieoznaczenie ładunku w odpowiedni sposób.

Zakazali mu dalszej jazdy i zasugerowali przeładowanie przewożonego ładunku oraz przy pomocy lawety przewiezienie dostawczaka w miejsce przeprowadzenia niezbędnych napraw potrzebnych do uzyskania przeglądu technicznego.

Kierowca nie zastosował się do poleceń funkcjonariuszy i kiedy tylko odjechali po kontroli, ruszył w dalszą drogę. Nie trwała ona długo, gdyż kilkaset metrów dalej, w Stryszawie, patrol ruchu drogowego ponownie zatrzymał kierowcę, któremu zostały wypisane kolejne mandaty karne, tym razem także za niezastosowanie się do wcześniejszych poleceń. Tym razem policjanci dopilnowali, by na miejsce dotarła laweta.

Kierowca uzbierał tego dnia mandaty na ponad 2000 zł.

kontrola busa


źródło: KPP Sucha Beskidzka
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy