reklama

Kontrola w policji po tragedii w Andrychowie

Na sygnale, Wiadomości, 01.12.2023 09:59, red
Kontrola dotyczy działań podjętych przez funkcjonariuszy z Andrychowa związanych ze zgłoszeniem zaginięcia 14-latki.
Kontrola w policji po tragedii w Andrychowie
Jak już informowaliśmy, w czwartek (20.11) prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tragedii w centrum Andrychowa. 12-letnia Natalia zmarła po tym, jak we wtorek przez kilka godzin przebywała w okolicach jednego marketów, oczekując pomocy i nikt jej nie pomógł. Czy służby zbyt późno podjęły poszukiwania? Wokół tej sprawy pojawia się wiele pytań, a wiele osób ma w tej sprawie wątpliwości. W oficjalnych komunikatach policja zapewnia, że wszystko przebiegało tak, jak powinno.

Portal Onet informuje w piątek, że policja wszczęła wewnętrzną, rutynową kontrolę dotyczącą działań podjętych przez funkcjonariuszy z Andrychowa związanych ze zgłoszeniem zaginięcia 14-latki

- Podjęliśmy czynności wyjaśniające, to są rutynowe działania, ale musimy sprawdzić, czy wszystkie działania policjantów w tym komisariacie od samego początku do końca były prawidłowo - powiedziała rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podinspektor Katarzyna Cisło.

Prokuratura Rejonowa w Wadowicach prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziewczynki. 1 grudnia w Zakładzie Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok dziewczynki.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Andwegrzyn, 01.12.2023 15:18

@obserwator, no właśnie Andrychów głosował w większości za ową władzą, nawet nie wiem jak to skomentować.

Obserwator, 01.12.2023 13:44

Ile jeszcze musi się wydarzyć tragedii, ile osób musi zginąć , aby ta nieudolna obecnie policja rządzona przez ostatnie 8 lat przez nieudolną władzę zrozumiała , że ludzkie życie jest najważniejsze. Dyżurny policjant , który tamtego dnia przyjmował to zgłoszenie i nic w tym kierunku nie zrobił, nie podjął żadnych stosownych czynności od razu powinien zostać zwolniony z pracy.Ciekawe jak zareagowałby ten dyżurny policjant jak by to jego dziecko zadzwoniło do niego z taką informacją, że źle się czuje traci świadomość, i nie wie gdzie jest. Z całą pewnością stanąłby na rzęsach , uruchomiłby wszystkie dostępne procedury jakie są w policji i to dziecko szybko by zostało znalezione. Cała ta policja wymaga gruntownej reformy, zaczynając od granatnika w KGP a na dołach kończąc. Przykre to jest ale to są fakty. Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny , a w szczególności dla ojca śp. Natalii.

Koniczynka, 01.12.2023 13:10

Jak teraz będą żyć w zgodzie z własnym sumieniem policjanci którzy tego dnia pełnili dyżur???!!! Marsz milczenia od Aldi do policji. Zapalajmy znicze pod policją, a kierowcy cały grudzień przy policji włączajcie klakson... Niech zrozumieją swoje zachowanie i postępowanie.

Andwegrzyn, 01.12.2023 10:08

Czy jakaś szkoła organizuje szkolenie bezpieczeństwo w internecie dla dzieci i rodziców? Tragedia ogromna, ale google family link mógł okazać się pomocny w poszukiwaniu. Trzeba tylko wiedzieć i aktywować. Łatwo się mówi po szkodzie wiem, ale.... To mogło wystarczyć.