Kolejna karetka dla powiatu wadowickiego

, Na sygnale, Wiadomości, 01.08.2019 12:45, INFORMACJA PRASOWA
W powiecie wadowickim aktualnie działa 5 zespołów ratownictwa medycznego (ZRM).
Kolejna karetka dla powiatu wadowickiego

W czwartek (01.08.) wojewoda małopolski Piotr Ćwik i starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas podpisali umowę, na mocy której do powiatu wadowickiego trafi kolejna karetka pogotowia.

Uroczystość miała miejsce w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

- Rozwój i postęp techniki, także tej mającej zastosowanie w szeroko rozumianej medycynie, jest niezwykle szybki. Dzisiejsze możliwości, jakie oferuje nam nowoczesny sprzęt służący ochronie i ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, to realne wsparcie dla pracy zespołów ratownictwa medycznego. To podstawowa kwestia, jaką jest sprawny dojazd na miejsce zdarzenia, a zarazem komfortowy i bezpieczny transport pacjentów. Dlatego wymiana taboru samochodowego służącego w pogotowiu ratunkowym jest konieczna. Gratuluję panu Staroście, a wszystkim załogom, którzy będą pełnić służbę w nowej karetce, życzę, aby każda z prowadzonych akcji zakończyła się szczęśliwie – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Na mocy podpisanej dzisiaj umowy Wojewoda Małopolski przekaże Staroście Wadowickiemu dofinansowanie na zakup ambulansu na kwotę 100 000 złotych. Jest to jeden z kilku dofinansowanych przez Wojewodę Małopolskiego zakupów ambulansów.

W powiecie wadowickim aktualnie działa 5 zespołów ratownictwa medycznego (ZRM). W powiecie działa także 1 Szpitalny Oddział Ratunkowy w ZZOZ w Wadowicach.

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy