Dobra wiadomość dla kierowców. Koniec remontu wiaduktu na DK44. Koniec objazdów!

, Gospodarka, Wiadomości, 01.08.2019 11:25, INFORMACJA PRASOWA
Dobra wiadomość dla kierowców. Koniec remontu wiaduktu na DK44. Koniec objazdów!

Jak informuje Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad, dzisiaj zakończą się prace remontowe na wiadukcie w Oświęcimiu, na DK44. Trwa jeszcze malowanie oznakowania poziomego na jezdni i o godz. 16.00 planowane jest puszczenie ruchu.

W związku z remontem wiaduktu nad linią PKP w Oświęcimiu (Babice) od 3 czerwca 2019 r., zamknięty był dla ruchu pojazdów. Wykonawca robót musiał sfrezować nawierzchnię na wiadukcie i dojazdach do niego. Następnie rozkopany został dojazd od strony Oświęcimia, wykonane mikropale i żelbetowy blok kotwiący w celu stabilizacji przyczółku wiaduktu. Ekspertyza wykonana dla 21 metrowego wiaduktu nad linią kolejową w Oświęcimiu, na DK44 wykazała bowiem jego zły stan techniczny. Przyczółek pochylił się zaciskając urządzenie dylatacyjne.

Po wykonaniu napraw odtworzona została konstrukcja jezdni na dojeździe od strony Oświęcimia, nawierzchnia jezdni na całej długości obiektu oraz dojeździe od strony Oświęcimia, nawierzchnia chodników i bariery energochłonne. Położono nową nawierzchnię na odcinku od ronda do wiaduktu.

Zgodnie z zapowiedziami przywrócenie docelowej organizacji ruchu następuje 1 sierpnia.

Umowa na wyremontowanie wiaduktu nad linią kolejową w Oświęcimiu podpisana została 5.04.2019 r. Koszt remontu wyniósł ok. 1 mln 138 tys. zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy