Strażacy pożegnali zasłużonego psa-ratownika

, Na sygnale, Wiadomości, 31.07.2019 19:05, red
Max uczestniczył w niezliczonych akcjach poszukiwawczych, ratując mnóstwo ludzi.
Strażacy pożegnali zasłużonego psa-ratownika

W lipcu 2019 członkowie Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty pożegnali najstarszego psiego emeryta służącego w tej jednostce – Max’a.

- Max – pies rasy border collie – był jednym z pierwszych certyfikowanych psów w naszej jednostce. Wychowywał się pod okiem dh Wiesława i z nim tworzył wspaniały zespół ratowniczy. Razem brali udział w wielu trudnych i niebezpiecznych akcjach ratowniczych. Max był ostatnim żyjącym psim ratownikiem uczestniczącym w katastrofie budowlanej na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 r. Żegnamy psa – przyjaciela, ratownika, bohatera….. Maxa’a! - poinformowali strażacy z OSP Kęty.

Max przesz kilkanaście lat brał udział w niezliczonych akcjach poszukiwawczych, w 2015 roku wraz z przewodnikiem Wiesławem Wacięgą - zostali uhonorowani specjalnym odznaczeniem nadanym przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.


źródło: OSP Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy