reklama

Kierowca podejrzany o jazdę pod wpływem narkotyków niemal doprowadził do drogowej tragedii

, Na sygnale, Wiadomości, 31.05.2021 12:05,
Coraz częściej policjanci zatrzymują kierowców będących pod działaniem narkotyków.
Kierowca podejrzany o jazdę pod wpływem narkotyków niemal doprowadził do drogowej tragedii

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 28 – letniego mieszkańca gminy Przeciszów, podejrzanego o spowodowanie kolizji drogowej pod wpływem narkotyków. Tester narkotykowy w ślinie mężczyzny wykazał amfetaminę.

Jak informuje policja, w sobotę (29.05) o godzinie 12.30 służby ratunkowe interweniowały w Przeciszowie na ulicy Długiej, gdzie doszło do kolizji drogowej. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 28 – letni mieszkaniec gminy Przeciszów, kierując samochodem marki Mitsubishi, wyprzedzając jadącego na rowerze 62 – letniego mieszkańca Przeciszowa otarł się o bok jadącego z przeciwka opla corsy, którym kierował 75 – letni mieszkaniec Przeciszowa, a następnie wracając na swój pas ruchu lusterkiem uderzył rowerzystę powodując jego upadek na jezdnię.

Po badaniach lekarskich okazało się, że rowerzysta w wyniku upadku nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu, natomiast badanie testerem narkotykowym w ślinie mężczyzny wykazało zawartość amfetaminy. W związku z tym 28 – latek został zatrzymany. Do badań została mu pobrana krew na zawartość środków odurzających.

Do zatrzymania innego kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym doszło w niedzielę (30.05) w Grojcu na ulicy Beskidzkiej. Tuż po godzinie 17.00 do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca samochodu marki Volvo. Gdy kierowca zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli.

W trakcie czynności policjanci od razu zauważyli, że kierowca znajduje się pod wpływem środka odurzającego. W związku z powyższym poddali go badaniu narkotestem. Okazało się, że w ślinie 19 – letniego mieszkańca gminy Kęty tester wykazał obecność amfetaminy i metaamfetaminy. Młody kierowca został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy