reklama
reklama

Jest praca w najbardziej szanowanym zawodzie w Polsce

Na sygnale, Wiadomości, 18.10.2022 09:45, red
W całym powiecie wadowickim jest tylko jeden wolny etat. Właśnie rusza nabór.
Jest praca w najbardziej szanowanym zawodzie w Polsce
Wśród wszystkich zawodów w Polsce to właśnie zawód strażaka od lat cieszy się największym zaufaniem wśród Polaków. Nic więc dziwnego, że w straży pożarnej chce pracować wielu. I czasami chętni dostają taką szansę - gdy organizowany jest nabór do pracy w zawodzie strażaka.


Droga do etatu w straży pożarnej jest daleka, ale chętni mogą spróbować swoich sił. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach ogłosiła właśnie nabór na stanowisko stażysty w służbie przygotowawczej, a docelowo osoba zatrudniona będzie pracować na etacie starszy ratownik/starszy ratownik-kierowca, a więc będzie strażakiem zawodowym.

Nabór to spore wyzwanie dla wszystkich zainteresowanych. Na początku trzeba złożyć szereg dokumentów. Gdy formalności zostaną dopełnione, kandydat przejdzie do kolejnego etapu - musi przejść testy sprawnościowe, które przeprowadzone zostaną w jednej z wadowickich hal sportowych: podciąganie na drążku, bieg "po kopercie", próba wydolnościowa.

Wszystko jest oceniane i punktowane, a czas dokładnie liczony. Kolejnym etapem jest sprawdzian pływania i sprawdzian lęku wysokości. Na końcu jeszcze rozmowa kwalifikacyjna (23 listopada), a później - komisja lekarska.

Są chętni? Do 26 października można składać dokumenty, a ogłoszenie wyników naboru prawdopodobnie dopiero pod koniec roku.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy