reklama

Fatalne skutki zderzenia z jeleniem [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 21.11.2020 08:20,
Zwierzę uciekło, dwa auta uszkodzone.
Fatalne skutki zderzenia z jeleniem [FOTO]

Do tego zdarzenia doszło wieczorem na drodze krajowej nr 28 w Makowie Podhalańskim. Policjanci ustalili, że jeleń wtargnął wprost przed samochód marki Toyota.

To był moment. Kierująca nie miała możliwości reakcji i najechała na zwierzę, które z kolei siłą uderzenia wyskoczyło na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się kierujący oplem. Po zderzeniu z oplem zwierzę ponownie uderzyło w toyotę - uszkadzając jej bok.

Następnie... jeleń pobiegł sobie dalej. Kierowcy nie odnieśli obrażeń ciała ale ich pojazdy zostały poważnie uszkodzone.

- Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Do kolizji z udziałem zwierząt leśnych dochodzi bardzo często po zmroku w porze jesiennej. Nie jest regułą, że możemy je spotkać tylko na drogach wiodących przez lasy lub w pobliżu łąk. Przedstawiany przykład pokazuje, że dzikie wierze możemy spotkać również w mieście lub pomiędzy zabudowaniami domów. Jeżeli widzimy zwierzę znajdujące się w pobliżu drogi, należy od razu zwolnić. Nigdy nie wiemy, jak się zachowa i czynie spróbuje w ostatniej chwili wbiec na drogę - apelują policjanci.źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy