reklama
reklama

Duży pożar koło zakładu producenta opakowań. Pierwszy zastęp strażacki wezwał posiłki [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 15.07.2023 15:03, eł

Trawy są suche, palą się bardzo łatwo.

Duży pożar koło zakładu producenta opakowań. Pierwszy zastęp strażacki wezwał posiłki [AKTUALIZACJA]

Do sporego pożaru doszło około 14.00 w sobotę (15 lipca) w Przytkowicach. Ogień rozgorzał na nieużytkach koło lasu o nazwie Ludka, w bliskim sąsiedztwie drukarni i producenta opakowań Opax.


Suche trawy i zarośla płonęły jak pochodnia. Miejscowi próbowali sami stłumić ogień, zanim nadciągną zastępy strażackie, ale ponieśli klęskę. Gdy na miejsce przyjechali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zebrzydowicach, pożar już niebezpiecznie zbliżył się do lasu i zabudowań, więc naczelnik jednostki wezwał posiłki. Zanim jednak dotarły zastępy z OSP w Przytkowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, druhowie z Zebrzydowic już właściwie uporali się z ogniem. Zajmowali się wtedy już dogaszeniem.


Foto: OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy