reklama

Druga w ciągu kilku dni awaria pociągu

Na sygnale, Wiadomości, 26.08.2023 10:40,
Coraz więcej osób jeździ pociągami na linii kolejowej Bielsko-Biała - Kraków, ale niestety coraz częściej zdarzają się awarie.
Druga w ciągu kilku dni awaria pociągu
- Wygląda na to że dzisiaj kolejna awaria taboru. Tym razem w odwrotnej relacji KRK -BB. Leskowiec stoi w Wadowicach i planowany odjazd z blisko godzinnym opóźnieniem - informował w sobotę rano jeden z użytkowników grupy Linia Kolejowa 117.

Opóźnienie pociągu Leskowiec Kraków - Bielsko-Biała wynosiło 48 minut.

Kilka dni temu miała miejsce podobna awaria - w Bulowicach. Jeszcze wcześniej zdarzały się inne awarie. Aż trudno policzyć wszystkie. Były sytuacje, że trzeba było ewakuować pasażerów z pociągu, który utknął gdzieś w szczerym polu.

Tory są modernizowane, ale pociągi jeżdżą stare, awaryjne. Niezbyt to niestety dobrze świadczy o rządzących, którzy odpowiadają za to, czym jeżdżą pasażerowie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

szwagier68, 26.08.2023 11:47

PKP poza szumnymi zapowiedziami i obietnicami nic konkretnego nie oferuje.Składy z poprzedniej epoki,nie zagwarantują obiecanej większej prędkości,nie mówiąc o standardzie usług..Położenie na granicy 2 regionów,Śląska i Małopolski też nie jest korzystne.Jedni dbają o Wisłę i Zwardoń,drudzy o Zakopane,Krynicę.Awarie ,które co chwilę się zdarzają nie budują ale pogrążają PKP.Wielu ludzi jest zmuszonych wybrać kolej bo nic innego nie ma.Jestem pewien,że gdyby na tej trasie pojawiłyby się składy z PESY lub NEWAGU znalazłoby się więcej chętnych do podróżowania.

Kola, 26.08.2023 10:27

Brzmi bardzo zachęcająco do korzystania z koleji. Dlaczego na trasie Kraków - Bielsko-Biała nie kursuje kolej Małopolska? Nie zmienia się nic. Dramat z busami jak i z koleją. Wstyd. Podziękujcie rządzącym