reklama
reklama

Nowy rozkład Andrychów - Wadowice w ogniu krytyki pasażerów [AKTUALIZACJA]

Gospodarka, Wiadomości, 25.08.2023 12:26, Foto: Pexels
Zaledwie w środę (23.08) Urząd Miejski w Andrychowie opublikował rozkład jazdy nowej linii międzygminnej Andrychów – Wadowice, ale już pojawiają się krytyczne opinie pasażerów.
Nowy rozkład Andrychów - Wadowice w ogniu krytyki pasażerów [AKTUALIZACJA]
Połączenia autobusowe pomiędzy Andrychowem a Wadowicami zaczną funkcjonować od poniedziałku, 4 września. W rozkładzie jest 19 kursów od poniedziałku do piątku oraz 9 kursów w soboty. W niedziele i święta nie będzie kursów.


Wiadomo, nie wszystkich da się zadowolić, jednak pasażerowie zwracają uwagą, że rozkład jazdy można było zaprogramować lepiej.

Poniżej zamieszczamy zamieszczone w internecie komentarze/opinie. Może jest jeszcze czas na dokonanie korekt rozkładu?

- To pierwsza wersja rozkładu, w najbliższych dniach czekamy na uwagi i sugestie dotyczące zaproponowanych połączeń. Można dzwonić do Urzędu Miejskiego w Andrychowie, można wysłać maila lub przyjść osobiście - mówi nam Agnieszka Gierszewska, dyrektor biura burmistrza Andrychowa.


Przykładowe komentarze mieszkańców:

Ludzie pracują do 22:00, a po tej godzinie ani jednego kursu!
Brakuje połączeń wieczornych po godzinie 21, oraz niedzielnych. Brakuje również info, gdzie można nabyć bilety jednorazowe i miesięczne ? Jeśli u kierowcy, to płatne gotówką czy kartą? UM zapomniał również kolejny raz, o wydanej przez siebie Andrychowskiej Rodzinie na plus i nie ma zniżek z tego tytułu.
Gdzie kursy w niedzielę? Gdzie kursy wieczorem? Ostatni kurs o 20:30, ludzie później i w niedziele już nie pracują / nie wychodzą z domów? Kpina z tych osób którzy są zdani na komunikację publiczną

Nikt z Wadowic Inwałdu czy Choczni nie dojedzie do pracy na 6 rano. Bo bus jest o 5.55 na ulicy 1 maja a jeszcze trzeba dojść do zakładu pracy. Przykładowo Wosana pawbol około 20 minut.

Na 7 do pracy, a jechać już o 6 to stanowczo za wcześnie. Powinien być odjazd o 6.15 lub 6.20, a nie tak wcześnie. Za mało kursów.


A w sobotę czym dojechać do pracy w Wadowicach jak się ma na 8? Pierwszy z Andrychowa jedzie o 8...
Szkoda, że na 14.00 ludzie nie dojadą do pracy, bo kurs o 13.50 jest za późno, a ten po 12 to za wcześnie. Patrząc na ten rozkład jazdy, to nawet w tygodniu na 5:50 nie zdąży się do pracy, a z popołudniówki już nie ma czym wrócić
Co to za godziny masakra jakaś 4:45 z Andrychowa a ludzie z wiosek też dojeżdżają i czym mają się dostać do Andrychowa jak najwcześniej autobus 05:06 np. z Targanic
I jak zwykle kursy pokrywają się z pociągami. Serio nie można było przesunąć autobusów o te pół godziny w te czy wewte? To prosta droga do uznania kursów za nierentowne xD a już Janiso pokazał co się dzieje z nierentownymi liniami.
Mam zrobione na szybko zestawienie z porównaniem godzin odjazdów pociągów i autobusów. Godziny są praktycznie takie same, co moim zdaniem jest bezsensownym posunięciem w kontekście bądź co bądź ograniczonych możliwości liczby kursów.

- piszą mieszkańcy.

Jest też opinia ze strony miłośników kolei, a pociągami – jak wiadomo – jeździ coraz więcej osób:

Naszym zdaniem można było zrobić to jednak troszeczkę lepiej. Przy ograniczonych możliwościach jeśli chodzi o ilość realizowanych kursów, można było ułożyć rozkład tak by nie kolidował z kursami komunikacji powiatowej czy pociągów POLREGIO kursujących z Andrychowa do Wadowic. Przykładowo: od 03.09. pociągi z Andrychowa do Wadowic odjeżdżać będą m.in. o 07:22, 09:44, 12:24, 15:37 i 17:54, natomiast autobusy nowej linii odjadą m.in. o 07:18, 09:48, 12:23, 15:48 i 17:53. Bardzo podobnie jest w drugą stronę, tj. z Wadowic do Andrychowa. Cóż...
Pociągi od przynajmniej kilku lat jeżdżą mniej więcej o tych samych godzinach, natomiast taka komunikacja jest niejako nowością. Grunt, że w ogóle udało się uruchomić kursowanie tych autobusów. Nasuwa się jednak pytanie czy nie będzie problemów z przeładowaniem na niektórych kursach, biorąc pod uwagę znaczne przerwy pomiędzy kursami.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Kola, 25.08.2023 14:57

Nikt normalnie nie myśli. Chodzi o likwidację ale PKP tak ułożyły bezmózgi rozkład jazdy. Ludzie jeszcze się muszą prosić o komunikację, żałosne. Zacofane miasta.

Kola, 25.08.2023 14:57

Nikt normalnie nie myśli. Chodzi o likwidację ale PKP tak ułożyły bezmózgi rozkład jazdy. Ludzie jeszcze się muszą prosić o komunikację, żałosne. Zacofane miasta.

Koniczynka, 25.08.2023 13:51

Fakty są takie że w gminie Andrychów w urzędzie nikt nie myśli. Prosta linia Andrychów Wadowice i Wadowice Andrychów a tu tyle problemu. Rozkład musi być już przed startem linii zmieniony. Większość ludzi dojeżdża do pracy na 6-7-8 -14-22 więc autobus musi być minimum dwadzieścia minut wcześniej na przystanku końcowym,bo pasażer musi dojść do zakładu pracy!!!! W sobotę kursy ograniczyć bo wtedy to ludzie już dojeżdżają zwykle na 6 i 14 do pracy. A w niedzielę nikt komunikacją prawie nie jeździ. Czasy kiedy PKS jeździł do Krakowa w niedzielę nie wrócą i co godzinę jeździł comfort bus lub interpalm. PiS obiecał PKS y i PKS ów nie ma. A pociągi niby jeżdżą ale te to kompletnie nie są dopasowane pod pasażerów. Swoją drogą gmina Andrychów jest największą gminą w powiecie wadowickim a mieszkańcy muszą dojeżdżać do Wadowic bo tam urząd pracy, urząd skarbowy, ZUS, PZU. Zresztą z PZU ludzie już uciekają i przestają płacić składki, bo to wyrzucone pieniądze w błoto. Całe życie się płaci a oni po śmierci wypłacą kilka tysięcy złotych na niby pogrzeb a przez te wszystkie lata w sumie uzbiera się tego kilkadziesiąt tysięcy złotych. I biją kasę.

annap, 24.08.2023 20:04

Tak jak słusznie ktoś napisał powinna być informacja gdzie i kiedy można kupić bilety miesięczne. Poza tym rozkład jest do poprawy. Ktoś powinien zastanowić się i przeanalizować przede wszystkim godziny, od której pracujemy i uczymy się. Przykładowo, odjazd do Wadowic o 6.45, to nie wiadomo dla kogo jest, bo ani do pracy na 7 się nie zdąży, ani do szkoły na 7.10. Tak samo odjazd z Wadowic o 15.50 do Andrychowa. Ktoś wyjdzie o 15 i musi czekać tyle czasu... po prostu bez sensu.

karino, 24.08.2023 17:18

Jak wszyscy kupią auta to dopiero będą narzekać! Na korki, na zawalidrogi. Komunikacja publiczna nigdy nie jest rentowna. Ma służyć ludziom aby było mniej samochodów na ulicy, a nie wszyscy mogą kierować samochodem, nie wszyscy mają rodziny, które zawioza ich do szpitala, lekarza, do UP, do starostwa czy zwyczajnie odwiedzić kogoś. ( np. w szpitalu ). Na pewno byłoby więcej osób chętnych gdyby była taka możliwość

karino, 24.08.2023 17:10

Chyba mieliśmy zbyt duże oczekiwania. Nie wrócą czasy kiedy można było poruszać się komunikacją publiczną. Rozkład bez sensu, brak możliwości dojazdu w niedzielę do Wadowic aby pojechać busem do KRK. Studenci skazani na PKP. Jak pociąg zepsuje się gdzieś w polach, ugotowani.bRozkład naprawdę układają pod pasażerów czy bo tak nam pasuje? Brak kursów do pracy i powrotnych. Rozkład chyba tylko po to aby odebrać konkurencji pasażerow.

Kola, 24.08.2023 15:15

Gościu,, większość ludzi pracuje w weekendy tym bardziej w soboty, nie każdy ma możliwość korzystania z samochodu egocentryku. Ktoś z góry specjalnie utrudnia życie ludziom w tej gminie.

Little_Mo, 24.08.2023 12:43

Czy jest jeszcze w ogóle szansa na zmianę rozkładu? Powiem szczerze, że dla osób pracujących robi się bardzo nieciekawa sytuacja. Jeśli ktoś pracuje od 7:00 i kończy o 15:00 i dojeżdża z Wadowic do Andrychowa to nie ma szans dojazdu do pracy w tych godzinach, zakładając, że na przystanek z zakładów pracy też trzeba dojść pieszo ok 20 minut. Totalnie nieprzemyślany rozkład! I w ogóle nie dla ludzi pracujących. Nawet zaczynajac prace o 8:00 muszę wyjść z domu o 6:10, żeby zdążyć na autobus o 6:40. Dwie godziny dojazdu do pracy na kilkukilometrowej trasie :(

Little_Mo, 24.08.2023 12:40

Czy jest jeszcze w ogóle szansa na zmianę rozkładu? Powiem szczerze, że dla osób pracujących robi się bardzo nieciekawa sytuacja. Jeśli ktoś pracuje od 7:00 i kończy o 15:00 i dojeżdża z Wadowic do Andrychowa to nie ma szans dojazdu do pracy w tych godzinach, zakładając, że na przystanek z zakładów pracy też trzeba dojść pieszo ok 20 minut. Totalnie nieprzemyślany rozkład! I w ogóle nie dla ludzi pracujących. Nawet zaczynajac prace o 8:00 muszę wyjść z domu o 6:10, żeby zdążyć na autobus o 6:40. Dwie godziny dojazdu do pracy na kilkukilometrowej trasie :(

Gość,, , 24.08.2023 12:34

Wam ludzie to już nikt nie dogodzi, busem janiso przez lata się jeździło i nikt nie narzekał a teraz to z wami jest tragedia. Przecież kierowcy nie będą ustawieni do pracy tak jak niektórym pasuje bo przecież to też są pracownicy i też muszą mieć soboty a tym bardziej niedzielę wolne od pracy. A w soboty czy w niedzielę w tych autobusach to prawie nikt nie jeździ, a tu z tego wynika, że dla 2 czy 3 osób ma się dostosować rozkład jazdy i zatrudniać im kierowców, pamiętajcie się! Auto sobie kupić i jeździć a nie ciągle biadolić.

Edek, 24.08.2023 10:07

No faktycznie, do kitu ten rozkład autobusów. Albo chcą uwalić kolej na tej trasie, albo wskazać nierentowność autobusów i po nowym roku je zlikwidować. Tak czy owak ja wolę pociąg.