reklama

Dron nad kominami w Andrychowie i okolicach [VIDEO]

Na sygnale, Wiadomości, 07.12.2023 20:00,
Akcja Straży Miejskiej.
Dron nad kominami w Andrychowie i okolicach [VIDEO]

W tym tygodniu w gminie Andrychów prowadzona jest akcja kontroli spalin z kominów budynków mieszkalnych. Straż Miejska sprowadziła drona, który wyposażony jest w specjalistyczną aparaturę pomiarową.

Dron jest przeznaczony do kontrolowania czy mieszkańcy palą w piecach niedozwolonym opałem lub śmieciami. W czwartek (7.12) sprawdzono co leci z kominów budynków w Roczynach i Sułkowicach.

Teraz pobrane próbki zostaną wysłane do laboratorium. W razie stwierdzenia nieprawidłowości właściciel nieruchomości może zostać ukarany mandatem. Akcja z użyciem drona będzie kontynuowana przez całą zimę.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jeremiasz, 08.12.2023 10:22

Czy szanowna redakcja może się dowiedzieć ile kosztuje zbadanie jednej takiej próbki i ile takich próbek jest wysyłanych po jednej takiej akcji?

Zibi33, 08.12.2023 06:48

Śmieciami czy odpadami z tworzyw sztucznych się nie pali a są niestety takie berety zryte które wrzucą do pieca wszystko łącznie ze starymi szmatami. Tylko że jest drugą strona medalu sezon grzewczy to się ogrzewa gaz , węgiel , drewno proste taki mamy klimat kilka miesięcy trzeba. Ekoterroryści wmawiają że węglem i drewnem nie wolno wystarczy popatrzeć na Kraków idiotyzm i tyle. Co do służb opresyjno-mundurowuch są wówczas gdzie mogą wydrenować kieszenie ludzi z forsy mandaty , kary itp.... policja w krzakach z radarami , straż miejska z dronem nagle sobie przypomnieli za jest taki na wyposażeniu a gdzie był jak młoda dziewczyna w centrum miasta umierała bez pomocy? Skuter śnieżny testowali na pańskiej górze czy jak ?

buli, 07.12.2023 23:21

Kiedyś nie było czujników, dronów ani żadnych norm i ludzie żyli w spokoju. Wiecznie jakieś kontrole, nakazy, zakazy bo chodzi o kasę! ! ! ! ! . Gaz też już nie jest ekologiczny ! ! ! ! ! Ludzie jak barany, godzą się na wszystko...! ! !