reklama
reklama

Dramatyczna akcja policji. Uratowali życie kobiety i zapobiegli wybuchowi gazu

Na sygnale, Wiadomości, 27.10.2020 10:13, red
Nieprzytomną 41–latkę policjanci odnaleźli w jednym z pomieszczeń.
Dramatyczna akcja policji. Uratowali życie kobiety i zapobiegli wybuchowi gazu

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach starszy sierżant Tomasz Ratusznik oraz sierżant Mateusz Płonka podjęli skuteczne działania w trakcie których zapobiegli wybuchowi gazu w budynku jednorodzinnym, ratując tym samym życie 41 – letniej kobiecie.

Jak informuje policja, w piątkowy wieczór (23.10), przed godziną 19.00, policjanci otrzymali zgłoszenie, aby pilnie udać się do jednej z miejscowości w gminie Kęty, gdzie kobieta przebywająca sama w domu miała myśli samobójcze i aktualnie nie odbierała telefonu od znajomej.

- Mundurowi szybko zlokalizowali posesję. Dom był zamknięty i nie paliły się w nim żadne światła. Taka sytuacja jednak nie uspokoiła funkcjonariuszy. Chcąc dostać się do wnętrza posesji policjanci zauważyli pękniętą szybę w oknie piwnicy, a kiedy podeszli bliżej wyczuli zapach gazu. Nie tracąc ani chwili, zachowując względy bezpieczeństwa, wyjęli pękniętą szybę, po czym dostali się do wnętrza budynku. Błyskawicznie dotarli do kuchni, gdzie zakręcili kurki od kuchenki gazowej. Następnie otworzyli okna, po czym zaczęli poszukiwać kobiety - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Nieprzytomną 41 – latkę odnaleźli w jednym z pomieszczeń. Wynieśli ją na zewnątrz budynku i udzielili pierwszej pomocy. Na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe oraz strażacy, którzy podali kobiecie tlen. 41 – latka, odzyskała przytomność, lecz ze względu na zły stan zdrowia, pod opieką ratowników medycznych trafiła do jednego ze śląskich szpitali.

- Jeśli jesteś w kryzysie pamiętaj, czekają na Ciebie osoby gotowe pomóc - przypominają policjanci.

W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

źródło: KPP Oświęcim

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy