reklama

Firmy mają otrzymać pomoc. Kto skorzysta?

Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 27.10.2020 09:32, red
Podczas wtorkowej (27.10) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział pomoc dla firm najbardziej dotkniętych obostrzeniami wdrożonymi ostatnio przez rząd.
Firmy mają otrzymać pomoc. Kto skorzysta?

Mateusz Morawiecki poinformował podczas konferencji, że przedstawione rozwiązania dotyczą listopada, ale jeśli będzie to konieczne, w odpowiednim czasie podejmiemy decyzje o przedłużeniu wsparcia dla przedsiębiorców na grudzień i kolejne miesiące.

Kto skorzysta?

Nowa tarcza dla firm ma obejmować wypłatę świadczenia postojowego za listopad - będzie przysługiwać, jeśli przychody firmy będą w październiku lub listopadzie niższe o co najmniej 40% niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Dodatkowo wprowadzone zostanie zwolnienia ze składek na ZUS - będzie przysługiwać, jeśli przychody firmy w listopadzie spadły o co najmniej 40% względem listopada 2019 roku.

Mikrofirmy będą mogły się starać o 5000 zł dotacji - w przypadku uzyskania w październiku lub listopadzie przychodu niższego niż w takim samym miesiącu 2019 roku.

Ponadto zaplanowano zawieszenie poboru opłaty targowej w 2021 roku.

Jednocześnie na pytanie dziennikarza, premier odpowiedział, że rząd nie planuje znieść zakazu handlu w niedziele, a taką propozycję wniósł w nocy Senat.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]Newsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy