reklama
reklama

Długa lista zarzutów pod adresem pijanego kierowcy

Na sygnale, Wiadomości, 30.04.2024 07:25,
48-letni mężczyzna wpadł podczas policyjnej kontroli.
Długa lista zarzutów pod adresem pijanego kierowcy

Kilka dni temu podczas patrolu w Osieku na ulicy Beskidzkiej policjanci zauważyli samochód marki Volkswagen, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy, a także nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

- W związku z powyższym funkcjonariusze włączyli sygnały uprzywilejowania, a gdy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości 48 – letniego mieszkańca Brzeszcz wykazało 1,7 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że dopuścił się jeszcze dwóch innych przestępstw: kierował pomimo cofniętych uprawnień, a także orzeczonego w 2022 roku zakazu kierowana pojazdami mechanicznymi. Ponadto w pojeździe, którym kierował policjanci ujawnili uszkodzony wydech oraz zużyte opony. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany. Trafił do oświęcimskiej komendy Policji - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu jeśli badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu. W tym przypadku sprawca kierował samochodem, którego nie jest jedynym właścicielem, więc Sąd będzie orzekał przepadek równowartości pojazdu.

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy