reklama
reklama

Coraz więcej interwencji strażaków

Na sygnale, Wiadomości, 31.12.2021 09:00,
Tylko w ostatnich godzinach dwie kolejne akcje.
Coraz więcej interwencji strażaków
Coraz więcej interwencji strażaków związanych z sezonem grzewczym. W czwartkowe (30.12) popołudnie strażacy z Andrychowa, Gierałtowic i Wieprza prowadzili działania w Gierałtowicach przy ulicy Turystycznej, gdzie w budynku mieszkalnym doszło do pożaru sadzy w kominie. Na szczęście sytuację udało się szybko opanować. Nie doszło do rozszczelnienia komina i pożaru w budynku.

Z kolei w nocy z czwartku na piątek strażacy, m.in. z Andrychowa, interweniowali w Czańcu, gdzie w jednym z domów doszło do pożaru w kotłowni. Pożar został ugaszony, udało się zapobiec większym stratom.

Tego typu pożaru są w ostatnich dniach codziennością. Dlatego strażacy po raz kolejny apelują o utrzymanie porządku w obrębie urządzeń grzewczych, bo czasami wystarczy iskra i pożar gotowy. Należy także pamiętać o regularnych przeglądach kominów i przewodów wentylacyjnych. Do wykonania tych czynności trzeba zaprosić kominiarza.

foto: OSP Gierałtowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy