reklama
reklama

Areszt dla 28-letniego kierowcy. Policja: to drogowy i narkotykowy przestępca

Na sygnale, Wiadomości, 15.09.2023 09:49,
Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej.
Areszt dla 28-letniego kierowcy. Policja: to drogowy i narkotykowy przestępca

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji informują, że zatrzymali drogowego i narkotykowego przestępcę.

We wtorek (15.08) na jednej z ulic w Osieku policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Volkswagen, który nie trzymał prostego toru jazdy. W trakcie czynności okazało się, że kierujący pojazdem 28 – letni mieszkaniec gminy Osiek od dwóch lat posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami.


- Z zachowania mężczyzny wynikało, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Policjanci poddali go badaniu na zawartość narkotyków. W ślinie kierującego tester wykazał metamfetaminę. W związku z powyższym 28 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Następnie policjanci z drogówki wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego, dokonali przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny. W wyniku tych czynności w pokoju oraz garażu 28 – latka odnaleźli i zabezpieczyli osiem słoików z zawartością białej sproszkowanej substancji, plastikowe pudełko z suszem roślinnym oraz zieloną tabletkę. Po zważeniu i zbadaniu zabezpieczonych środków odurzających okazało się, że w słoikach znajdowało się łącznie blisko 1200g amfetaminy, w pudełku znajdował się gram marihuany, a tabletka to środek odurzający o nazwie ecstasy.Dwa dni później (17.08) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty: złamania sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami, a także posiadania znacznych ilości środków odurzających. Następnie podejrzany trafił przed oblicze sędziego, który jako środek zapobiegawczy zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia 28 – latek został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy