reklama
reklama

Pszczelarze docenieni podczas kongresu w Chile

Gospodarka, Wiadomości, 15.09.2023 07:50, INFORMACJA PRASOWA
Podczas kongresu Polskę reprezentowała m.in. firma Łysoń z powiatu wadowickiego.
Pszczelarze docenieni podczas kongresu w Chile
W dniach 4-8 września 2023 w Santiago de Chile odbył się 48. Międzynarodowy Kongres Pszczelarskie Apimondia. Polska drużyna pszczelarzy osiągnęła niesamowity sukces, zdobywając 16 medali, co stanowi imponujący dowód na wysoką jakość i profesjonalizm naszego krajowego pszczelarstwa.

Podczas kongresu Polskę reprezentowała m.in. firma Łysoń, która ma swoją siedzibę w Kleczy Dolnej k. Wadowic.

Apimondia to prestiżowe wydarzenie, które przyciąga pszczelarzy, naukowców i miłośników pszczół z całego świata. Ta wyjątkowa impreza jest okazją do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i najlepszymi praktykami związanymi z pszczelarstwem, a także do prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie pszczół, miodu i produktów pszczelich.


Podczas kongresu szczególnie doceniano polskie osiągnięcia w kategoriach innowacyjnych rozwiązań związanych z pszczelarstwem – co zostało przypieczętowane złotym medalem za dyspenser do miodu. Złote, srebrne i brązowe medale przez polskich pszczelarzy pokazują, że Polska ma wiele do zaoferowania światu pszczelarstwa. Sukces naszych rodaków to wyjątkowe osiągnięcie, które promuje nasz kraj jako lidera w dziedzinie pszczelarstwa na arenie międzynarodowej.

Zwycięstwo firm z branży pszczelarskiej, wydawnictwa, miodosytnictwa, fundacji pszczelarskiej to nie tylko powód do dumy, to także wyraz naszego zobowiązania do ochrony pszczół i ich środowiska, co stanowi priorytetowy cel dla Polski.

Bez pszczół nie byłoby życia, ponieważ odgrywają kluczową rolę w zapylaniu roślin, co wpływa na naszą produkcję żywności i zdrowie ekosystemów.Polska jako kraj z długą historią pszczelarstwa, bardzo dba o zdrowie pszczół i ich środowisko. Działania w kierunku ochrony pszczół obejmują wsparcie dla pszczelarzy, uczenie o znaczeniu pszczół i ograniczanie używania środków chemicznych, które mogą im szkodzić. To wszystko, aby zapewnić naszej planecie trwałą równowagę ekologiczną i lepszą przyszłość dla nas wszystkich.

Sukces naszych pszczelarzy na Apimondii jest zatem nie tylko świadectwem ich umiejętności, ale także inspiracja dla innych krajów i społeczności pszczelarzy, aby podobnie angażować się w ochronę tych ważnych owadów i przyczyniać się do zachowania równowagi w przyrodzie.

- informacja prasowa -
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 17.09.2023 07:46

Czyli reklama firmy lyson, a nikt nie pisze o miodku jego walorach jak te małe paskudy zapier...a aby nas uszczesliwic

Jan_Korba, 15.09.2023 09:57

Jak tam panowie pszczelarze idzie mieszanie chińskiego fałszowanego wyrobu miodopodbnego z naszym miodem? Czemu nikt nie postawi tamy fałszywemu miodowi, który jest opisywany w marketach jako "produkt wyprodukowany poza granicami UE"?