reklama

Aldi wydało oświadczenie w sprawie tragedii w sąsiedztwie marketu w Andrychowie

Na sygnale, Wiadomości, 01.12.2023 18:45,
- Pracując przez cały dzień, od wczesnych godzin porannych w środku sklepu, pracownicy nie mieli szans dostrzec dziewczynki na zewnątrz - napisano w oświadczeniu.
Aldi wydało oświadczenie w sprawie tragedii w sąsiedztwie marketu w Andrychowie
Krakowska Prokuratura Okręgowa przejęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 14-letniej Natalii z Andrychowa, która we wtorek została znaleziona w centrum Andrychowa w stanie skrajnego wyziębienia. Dziewczynka dzień później zmarła w szpitalu.

Tą tragedią od kilku dni żyje cała Polska. Pojawiają się zarzuty o opieszałe działania policji w związku z wtorkowymi poszukiwaniami zaginionej dziewczynki. W komisariacie prowadzona jest kontrola w tej sprawie.

- Podjęliśmy czynności wyjaśniające, to są rutynowe działania, ale musimy sprawdzić, czy wszystkie działania policjantów w tym komisariacie od samego początku do końca były prawidłowo - powiedziała rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podinspektor Katarzyna Cisło.


Do zdarzenia doszło w sąsiedztwie marketu Aldi w Andrychowie. Firma wydała w piątek oświadczenie w tej sprawie:

"Jesteśmy bardzo poruszeni tragedią, która wydarzyła się w Andrychowie. Szczególnie wstrząśnięci są pracownicy sklepu, którzy uczestniczyli w akcji reanimacyjnej dziewczynki. Nie mieliśmy żadnych informacji o trwających poszukiwaniach, a miejsce, w którym odnaleziono dziewczynkę, jest poza terenem należącym do Aldi. Dodatkowo, pracując przez cały dzień, od wczesnych godzin porannych w środku sklepu, pracownicy nie mieli szans dostrzec dziewczynki na zewnątrz.

Po odnalezieniu dziewczynki przez przechodnia, nasz personel obłożył ją kocami, kurtkami i asystował przy reanimacji. Wezwano pogotowie. Na miejscu wśród naszych klientów znajdowała się pielęgniarka, która udzieliła niezwłocznie pomocy. Kierowniczka sklepu dzwoniła powtórnie po pogotowie, aby przyspieszyć akcję ratunkową"

- czytamy w przesłanym do redakcji gazeta.pl oświadczeniu sklepu Aldi.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 02.12.2023 17:01

@dekar Nie oczekuj tego od dziecka.Zawsze zadzwoni do rodziców.

dekar, 02.12.2023 16:20

Jak by zadzwoniła na 112 a nie do taty to od razu ruszyła by procedura namierzania telefonu . Policja o tym nie wie

Andwegrzyn, 02.12.2023 01:07

No to pamiętajcie że Andrychów głosował w większości za PiS który zrobił z policji pachołki. Macie co chcecie....

stefanbatory, 01.12.2023 23:31

Zostawcie tą policję w spokoju. Policja w Polsce od 8 lat jest szkolona do ochrony mienia na Ursynowie, pałowania kobiet, rozbijania Blackhawków itd. Jestem przekonany że policjanci za zasługi zostaną wysłani na wcześniejszą emeryturę ze względu na traumę jaką przeżyli. Wyrazy współczucia dla rodziny.

cath, 01.12.2023 20:44

Jedynie winiłbym tych ,którzy obok przechodzili-o ile tacy byli.Aldi i pozostałe sklepy są tak zlokalizowane że mogli jej nie widzieć .

Koniczynka, 01.12.2023 20:24

Winę za śmierć dziewczynki ponosi Andrychowska policja i to nie podlega żadnej dyskusji!!! A właściwie to obaj dyżurni którzy w ten dzień pełnili służbę. Pili ciepłą herbatkę i dupy mieli we fotelach. Czy podali się już do dymisji??? Złożyli już wypowiedzenia z pracy??? A gdzie byli pracownicy i klienci między 8 a 12 jeśli chodzi o gabinet optyk strzodowie i kilka małych sklepów usługowych obok??? Nie widzieli czy widzieć nie chcieli???!!!

BigJack, 01.12.2023 19:38

Łatwo teraz mówić , że w Andrychowie jest znieczulica, jednak nie słyszałem w mediach, że były opady śniegu dość intensywne, a ruch w tym miejscu w godzinach porannych nie jest duży. Na pewno jest to zdarzenie tragiczne i należy wyciągnąć z tego wnioski.

aniol363, 01.12.2023 19:07

Winna tej śmierci jest tylko i wyłącznie pieprzona andrychowska policja. Namierzenie włączonego telefonu trwa kilka minut... Tyle w temacie.