reklama
reklama

Akcja poszukiwawcza, trzy osoby zaginęły podczas wyprawy w góry [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 08.01.2022 16:25, foto: Horská záchranná služba
W Tatrach zaginęło trzech mieszkańców gminy Andrychów.
Akcja poszukiwawcza, trzy osoby zaginęły podczas wyprawy w góry [AKTUALIZACJA]

Jak informuje serwis tatromaniak.pl, w piątek (7.01) trzech Polaków wybrało się w Tatry z zamiarem wejścia na Gerlach - najwyższy szczyt w tatrach (2655 m n.p.m), dostępny jedynie dla taterników. Niestety, od godzin popołudniowych nie ma z nimi żadnego kontaktu. Telefony nie odpowiadają, mimo że jest w nich sygnał.

Wiadomo, że wśród zaginionych jest Michał, który pochodzi z Andrychowa, a mieszka obecnie w Szczawnicy. Jest przewodnikiem górskim.

Razem z nim w wyprawie uczestniczyli Aleksander z Roczyn i Adam z Sułkowic.

W Tatrach panują bardzo trudne warunki turystyczne. Do akcji poszukiwawczej ruszyli słowaccy ratownicy i ratownicy TOPR.

AKTUALIZACJA 16:25
TVN24 informuje, że po całodziennej akcji poszukiwania zostały przerwane. Zostaną wznowione w niedzielę rano. Ciągle nie wiadomo co stało się z zaginionymi turystami.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

szpp, 08.01.2022 20:24

I po jakiego grzyba tam wchodzili. Dlaczego szlaki nie są pozamykane w takich warunkach pogodowych?

Zibi33, 08.01.2022 19:43

może przestańcie szukać sensacji pisaliście że chłopaki z Rzyk i Targanic , teraz z Sułkowic i Roczyn. Widać jaki poziom prezentujecie sensacja i pisanie byle by pisać. Nadzieja umiera ostatnia ale szukanie sensacji w takich sytuacjach to poziom rynsztoka nie potraficie podać sprawdzonej wiarygodnej informacji to nie piszcie lepiej nic

cath, 08.01.2022 18:22

Ale Tatry Slowackie są zamkniete przecież do czerwca…