reklama
reklama

45-latek stosował przemoc w rodzinie.Dostał nakaz natychmiastowego opuszczenia domu

Na sygnale, Wiadomości, 16.06.2021 21:00,
Kolejny raz policjanci wydali nakaz opuszczenia domu dla osoby stosującej przemoc we własnej rodzinie.
45-latek stosował przemoc w rodzinie.Dostał nakaz natychmiastowego opuszczenia domu
Jak informuje policja, w poniedziałkowy wieczór (14.06) po godzinie 20:00 do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej na terenie jednej z posesji w Budzowie.

Przybyli na miejsce policjanci zastali roztrzęsioną kobietę oraz jej nietrzeźwego męża. Według przekazanych informacji agresor nie tylko stosował wobec niej przemoc psychiczną, ale też fizyczną. W tej sytuacji reakcja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego 45-latka i osadzili go w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Na następny dzień (15 czerwca) policjanci po rozpoznaniu sytuacji wydali zatrzymanemu mężczyźnie nakaz natychmiastowego opuszczenia domu oraz zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. Następnie w obecności mundurowych udał się jeszcze raz do domu, by zabrać z mieszkania jedynie przedmioty osobistego użytku, a także rzeczy niezbędne do wykonywania pracy.

Policja przypomina:

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj. Powiadom służby, które przeciwdziałają przemocy w rodzinie lub porozmawiaj z osobą dotkniętą przemocą i przekonaj ją, żeby szukała pomocy. Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem - pamiętaj! Możesz otrzymać bezpłatną pomoc w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Informacje o funduszu są dostępne pod adresem: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/potrzebujesz-pomocy/.
Lista organizacji udzielających różnego rodzaju wsparcia oraz pomocy jest dostępna pod adresem: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/
Na terenie Małopolski działa siedem punktów Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem m. in. Suchej Beskidzkiej w budynku Urzędu Pracy, 34-200 Sucha Beskidzka, ul. Mickiewicza 31, tel. 33 8742101.

Osoby dotknięte przemocą mogą też znaleźć pomoc w Zespole Interwencji Kryzysowej ul. Mickiewicza 31, 34-200 Sucha Beskidzka od poniedziałku - do piątku w godzinach od 7.00 do 19.00

źródło: KPP Sucha Beskidzka

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kamieni.kupa, 17.06.2021 10:19

Oczywiście "niezależny" redaktor nawet słowem się nie zająknął, że zadziałała tutaj ustawa wprowadzona w życie przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Tylko dlatego ten damski bokser musiał opuścić miejsce zamieszkania.