reklama

400 osób dziennie zaszczepią w hali sportowej? Są pierwsze decyzje

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 13.04.2021 13:45, red
Gdzie będzie można się zaszczepić?
400 osób dziennie zaszczepią w hali sportowej? Są pierwsze decyzje
Dziś samorządowcy rozmawiali z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą o liczbie i lokalizacji punktów masowych szczepień przeciwko COVID-19

- Podczas wideokonferencji zaakceptowano nasz wniosek, by w Kętach, na hali OSiR, powstał dodatkowy Powszechny Punkt Szczepień, obsługujący 400 osób na dobę. Na terenie Powiatu Oświęcimskiego planowane są tylko 2 takie punkty - poinformował burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar.

Natomiast w powiecie wadowickim, oprócz osiemnastu funkcjonujących do tej pory punktów, mieszkańcy powiatu będą mogli się też szczepić w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

- Poza ZZOZ szczepienia będzie realizował także Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej i być może – Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Neurocentrum Wadowice. Decyzje o tym, czy będą to dwa czy trzy nowe podmioty zapadną w najbliższych dniach. Masowe szczepienia rozpoczną się 19 kwietnia - informują z kolei władze powiatu wadowickiego.

Ale uwaga: masowe punkty szczepień jeszcze nie funkcjonują.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 13.04.2021 13:30

Dobry pomysł.Wadowickie megamózgi wymyśliły ze zrobia punkt w przychodni -300 dodatkowych pacjentów czyli swoiste koronaparty .Zamiast wykorzystać puste dobrze wietrzone pomieszczenia których nie brakuje wepchnie się tych pacjentów do przychodni .No najlepiej byłoby w pomieszczeniach dyrekcji to zrobić .Naprawde nikt w tych Wadowicach nie myśli?