reklama

Pijany kierowca próbował wręczyć policjantom łapówkę

, Na sygnale, Wiadomości, 13.04.2021 12:35,
Policjanci zatrzymali 47–letniego kierowcę.
Pijany kierowca próbował wręczyć policjantom łapówkę

W sobotę wieczorem (10.04) policjanci z oświęcimskiej drogówki patrolowali teren gminy Osiek. Tuż przed godziną 22:00 na ulicy Ogrodowej zauważyli samochód marki Hyundai, którego tor jazdy mógł wskazywać, że za kierownicą znajduje się nietrzeźwa osoba.

W związku z powyższym mundurowi pojechali za pojazdem. Kierowca szybko zorientował się, że jedzie za nim radiowóz, więc zjechał na parking i wszedł do sklepu. Policjanci także wjechali na parking. Po chwili mężczyzna wyszedł ze sklepu, jednakże nie podszedł już do swojego samochodu, lecz pieszo skierował się w przeciwną stronę. Policjanci podążyli za nim i już po chwili rozpoczęli kontrolę drogową, której próbował uniknąć nietrzeźwy.

Okazało się, że 47 – letni mieszkaniec Osieka wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,80 promila alkoholu. Funkcjonariusze poinformowali go, że zostaje zatrzymany. Wtedy mężczyzna zaproponował dwa tysiące złotych, aby tylko policjanci odstąpili od dalszych czynności. Mundurowi poinformowali go, że taka propozycja stanowi przestępstwo i w chwili, gdy kolejny raz zaproponował pieniądze, poinformowali go, że dopuścił się drugiego przestępstwa. Następnie kierowca podejrzany o dwa poważne przestępstwa, trafił oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za próbę wręczenia korzyści majątkowej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy