reklama
reklama

Kolejne wpadki kierowców. Jeden za prędkość, drugi z zakazem

Na sygnale, Wiadomości, 13.04.2021 10:20,
Jeden z drogowych przestępców zwrócił uwagę policjantów usterką oświetlenia w samochodzie.
Kolejne wpadki kierowców. Jeden za prędkość, drugi z zakazem

Jak informuje policja, w poniedziałek (12.04) na ulicy Sienkiewicza w Kętach policjanci zauważyli samochód marki Peugeot z niesprawnym oświetleniem. Aby poinformować kierowcę o usterce dali mu sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli pojazdu informując 26 – letniego kierowcę o niesprawnym oświetleniu.

W trakcie czynności okazało się jednak, że w ubiegłym roku pszczyński Sąd wobec mężczyzny orzekł zakaz kierowania. W związku z tym 26 – latek wsiadając za kierownicę popełnił przestępstwo.

Za złamanie sądowego zakazu kierowania grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Również w poniedziałek około godziny 18.00 w Bulowicach na ulicy Bielskiej policjanci zmierzyli prędkość samochodu marki BMW. Okazało się, że jego kierowca pędził z prędkością 103km/h przy ograniczeniu prędkości do 50km/h. Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania dając kierującemu sygnał do zjechania na pobocze. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi 55- letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego.

Za przekroczenie prędkości na kierującego został nałożony mandat i punkty karne, a także zostało mu zatrzymane prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące.

źródło: KPP Oświęcim

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy