reklama

20-latek, już z zakazem kierowania, znowu zatrzymany

Na sygnale, Wiadomości, 09.06.2023 15:08,
Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 20 – letniego mieszkańca Kęt, który wsiadł za kierownicę samochodu pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami.
20-latek, już z zakazem kierowania, znowu zatrzymany
W środę (7.06) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt. O godzinie 18.50 na ulicy Mickiewicza zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Fiat, który na odcinku o ograniczeniu prędkości do 50km/h jechał o 22 km/h szybciej.

Podczas czynności okazało się, że kierujący fiatem 20 – letni mieszkaniec Kęt popełnił nie tylko wykroczenie drogowe lecz dopuścił się także przestępstwa. Wsiadając za kierownicę złamał orzeczony w 2022 roku przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 11.06.2023 08:10

Jak ma zakaz kierowania to oznacza, że nie może jechać autem, warunek NIE MOŻE KIEROWAĆ.