reklama
reklama

18-latek po narkotykach i narkotykami wpadł podczas kontroli drogowej

Na sygnale, Wiadomości, 16.02.2023 10:55,
Teraz grozi mu kilka lat pobytu za kratami.
18-latek po narkotykach i narkotykami wpadł podczas kontroli drogowej
Na terenie Brzeszcz policjanci zatrzymali 18-latka z Polanki Wielkiej, który prowadził samochód marki Audi, przekraczając nim prędkość (85 na 50 km/godz).

Podczas kontroli policjanci rutynowo przeprowadzili badanie stanu trzeźwości nastolatka przy użyciu alkotestera. Kierowca był trzeźwy.

Ale pojawił się inny problem... Pozytywny wynik dało badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu.


- W ślinie młodego mężczyzny wykazał on obecność amfetaminy. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli kilka woreczków z zawartością marihuany oraz suszonych grzybków halucynogennych. 18–latek został zatrzymany. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy