reklama
reklama

Oszustwa na Netflixa

Na sygnale, Wiadomości, 16.02.2023 12:14,
Cyberprzestępcy mogą chcieć wyłudzić dane, pieniądze lub zainfekować urządzenie ofiary.
Oszustwa na Netflixa
Platforma Netflix zapowiada, że w Polsce ograniczy możliwość współdzielenia konta na platformie. To jednak jeszcze nie nastąpiło.

Niemniej o sprawie jest ostatnio głośno, a oszuści już wykorzystują okazję, aby wyłudzić dane – czasami przypadkowych osób.

Co ciekawe, cyberprzestępcy wysyłają maile nawet do osób, które... Netflixa nie posiadają. Jedna z mieszkanek Andrychowa z maila dowiedziała się, że jej konto zostało rzekomo tymczasowo zawieszone.

Autor maila zachęca do kliknięcia w link, który rzekomo ma prowadzić na stronę, na której można dokonać odblokowania konta. To typowy przykład phishingu. Jeśli otrzymaliście taką wiadomość, zignorujcie ją. Cyberprzestępcy mogą chcieć wyłudzić dane, pieniądze lub zainfekować urządzenie ofiary.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy