reklama

Z Andrychowa pojedzie kolejna pomoc do Ukrainy

MAGAZYN, Wiadomości, 16.02.2023 11:30,
Szczegóły uzgadniano podczas czwartkowego spotkania w magistracie.
Z Andrychowa pojedzie kolejna pomoc do Ukrainy
W czwartek (16.02) w magistracie w Andrychowie odbyło się spotkanie z Kariną Markiewicz, która od wiosny zeszłego roku jest wolontariuszką organizującą wsparcie dla Ukrainy i koordynującą pomoc na miejscu.

Regularnie dzięki jej staraniom do ukraińskich miejscowości dotkniętych rosyjską agresją trafia pomoc z Polski. Spotkanie w Andrychowie zorganizowane zostało po to, aby Andrychów pomógł wysłać kolejny transport żywnością i innymi niezbędnymi tam rzeczami.

Wsparcie zaoferował Urząd Miejski, MSH Wizan, w akcję zaangażowany jest także Jack Młocek z Rzyk. Bus z produktami pojedzie na Ukrainę już w niedzielę.

Karina prowadzi na Ukrainie dwa punkty humanitarne i ogrzewania, w których – po kolejnych rosyjskich bombardowaniach – gromadzą się ludzie.

Zobaczcie rozmowę z wolontariuszką

>

foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy